Батьки завжди діляться успіхами своїх дітей та публікують щасливі моменти у соціальних мережах. Проте часто вони не запитують дозволу в дітей на розповсюдження певних фотографій.
Що таке шерентінг та як слід поводитися батькам в інтернеті.
Організація UNICEF Ukraine поділилася порадами, які допоможуть врахувати усі ризики, пов’язані з публікацією контенту з дітьми.
Термін походить від англійських слів: share — ділитися, parenting — батьківство. Загалом шерентінг означає процес, коли батьки постять фото своїх дітей без їхнього дозволу.
Насправді саме через це порушується приватність дитини. Багатьом підліткам не подобається надмірна увага до себе. Діти ображаються через певну поведінку батьків, бо вважають це порушенням їхніх особистих кордонів.
Раніше мене неймовірно дратувало, коли батьки публікували мої дитячі недоречні фото і робили до кожної світлини підпис з датою.
Але найголовніше — шахраї можуть використати опубліковані фотографії у власних цілях.
Не варто публікувати контент без дозволу дітей, бо можуть з’явитися небажані коментатори. Саме це повпливає на емоційний стан та самооцінку підлітка.
По-перше, спитай дозволу у своєї дитини на публікацію фотографії. Також обов’язково разом оберіть підпис до світлини.
По-друге, завжди враховуй бажання підлітка.
Часом коментарі батьків приносять дискомфорт, бо певні прохання залишаються непочутими.
По-третє, якщо ти вже опублікував (-ла) багато фотографій своєї дитини без її дозволу, варто переглянути ці публікації разом та запитати, чи треба змінити налаштування конфіденційності або взагалі видалити світлини.
Публікуй лише той контент, який не порушує права дитини, і лише ті світлини, де не видно її обличчя.
Читай, якими бувають маніпуляції у вихованні та як можуть нашкодити дітям.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.