Ялтинська Європейська Стратегія (YES) провела свою першу зустріч 1 липня 2004 року. В українському Криму, в Лівадійському палаці зібралися близько трьох десятків європейських лідерів, аби обговорити майбутнє України у ЄС.
І ось 20 років потому, 25 червня 2024 року, Європейський Союз офіційно розпочав переговори про вступ до ЄС України та Молдови.
Наглядова Рада YES, до складу якої входять Александр Кваснєвський (Голова Наглядової Ради), Керсті Кальюлайд, Карл Більдт, Санна Марін, Стефан Фукс, Вольфганг Ішингер, Віктор Пінчук (засновник YES) та Андерс Фог Расмуссен, привітала це надзвичайне досягнення українців та керівництва країни.
У своїй заяві Наглядова Рада YES також підкреслила високу ціну, яку Україна заплатила за цей успіх.
Це коштувало російського вторгнення, це коштувало українських життів, втрачених на передовій у жахливих боях, це коштувало страждань поранених, це коштувало руйнувань будинків і переміщення родин.
YES була заснована 2004 року українським бізнесменом і філантропом Віктором Пінчуком як платформа для обговорення майбутнього України та ЄС. З часом приватна ініціатива переросла в міжнародну організацію, що проводила щорічні форуми в Ялті, а з 2014 року — в Києві через анексію Криму.
До дискусій, обговорень, пошуків шляхів України до ЄС завжди долучаються українські, світові, західні лідери. YES об’єднує разом лідерів думок від політики, бізнесу, ЗМІ, громадянського суспільства та експертної громади.
А гостями ставали світові політики та експерти, діячі культури — Кондоліза Райс, Гілларі Клінтон, Христя Фріланд, Девід Кемерон, Борис Джонсон, Тоні Блер, Білл Клінтон, Джон Керрі, Матеуш Моравецький, Радослав Сікорський, Шимон Перес, Фарід Закарія, Тімоті Снайдер, Френсіс Фукуяма, Ніл Ферґюсон, Річард Бренсон, Джиммі Уельс, Ерік Шмідт, Юваль Харарі, Еґілс Левітс, Ньют Гінгріч, Занні Мінтон Беддос, Боно та Елтон Джон.
YES продовжуватиме працювати над європейським майбутнім України та посиленням міжнародної підтримки. Засновники вірять у майбутнє України як вільної, безпечної країни, з потужною демократією, інтегрованою в євроатлантичні структури.
Члени Наглядової ради висловили надію, що незабаром до традиційного гасла “Наступного року — в Ялті!” можна буде додати “…а також у Брюсселі”.
Головне фото: сайт YES
Наприкінці червня ЄС ухвалив з Україною й безпекову угоду, пропонуємо дізнатися, що передбачає цей документ.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.