Оформлення групи у дитячому садку своїми руками може стати захопливим і творчим процесом як для вихователів, так і для батьків з малюками.
Крім того, правильна організація простору та прикраси можуть додати затишку та естетики, а також сприяти розвитку дітей.
Тому ділимось ідеями для зонування групи в дитячому садку, які можна реалізувати своїми руками, щоб створити комфортне середовище для малечі.
Насамперед потрібно подбати про одну з найважливіших зон у групі — ігрову. Адже маленькі українці мають залишатись дітьми за будь-яких умов.
Крім того, ігрову зону можна обладнати не лише звичайними іграшками, зокрема м’якими, але й костюмами та забавками, які сприятимуть розвитку малюків.
Фото: Unsplash
Наприклад, у цьому місці можна зробити іграшкову кухню, магазин, лікарню. Це також може допомогти дітям зрозуміти, ким вони згодом хочуть стати.
Варто лишити у цій зоні вільний простір, де малюки можуть посидіти як з м’яким ведмедиком, так і з конструктором.
Зверни увагу на нюанс, при наповненні кімнати іграшками, важливо враховувати вік дітей, адже деякі іграшки найменшим краще не давати задля їхньої безпеки, тому треба дивитись на інструкцію на упаковці чи перепитати в магазині, де їх було придбано.
Разом з іграми приходить бажання самовиразитись. А цьому найкраще сприяє творчість. Тому для неї краще відвести окреме місце, яке можна обладнати мольбертами, крейдовими та магнітними дошками, на яких діти зможуть малювати та створювати свої шедеври.
Також в зоні для творчості можна поставити стіл, стільці та полиці для матеріалів, де малята зможуть займатися аплікацією, ліпленням з пластиліну чи створенням виробів з паперу.
Та не варто забувати й про важливість навчання, тому для нього в групі в дитячому садку має бути відведена окрема зона. Її можна обладнати настільними іграми, пазлами та задачами на логіку, а також плакатами та іншими навчальними матеріалами.
Наприклад, будуть корисними зображення з поясненням назв кольорів чи пір року. Адже це базові знання, які можуть знадобитись дитині.
Фото: Pexels
Можна також об’єднати зону для навчання з творчою — в одному місці поставити столи зі стільцями, а ось матеріали для кожного із занять тримати в окремих місцях. Це допоможе зекономити простір.
Звісно ця зона може бути схожою на навчальну, але найкраще з дитинства читання перетворити більше на приємне заняття для відпочинку. Таким чином малюк набуде корисних звичок.
Цей сектор можна обладнати м’якими подушками та килимками, де діти зможуть сидіти та слухати цікаві історії, які вихователька читатиме вголос.
При цьому важливо розмістити яскраві книжкові полички на рівні очей дітей, щоб вони могли легко дістати улюблені примірники.
Попри насиченість простору різними зонами для активностей, має бути місце також для відпочинку. Звісно воно може бути обладнане ліжками, де дітлахи будуть спати під час тихої години.
Проте також цей сектор можна обладнати м’якими диванами або пуфиками, де діти зможуть просто посидіти та розслабитись. Їх можна доповнити лампами для релаксації, м’якими іграшками.
Для дітей важливо не лише навчатись та розвиватись творчо, але й вміти взаємодіяти з навколишнім світом, зокрема й з тваринками.
Тому для малюків можна створити природничий куточок, де, наприклад, будуть жити рибки в акваріумі. Простір можна прикрасити вазонами, у яких будуть рости домашні квіти чи навіть овочі.
Уже зовсім скоро твоя малеча піде в перший клас? Тоді читай, як за адресою визначити, за якою школою закріплено будинок.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.