Новини та пости у соцмережах подекуди відбирають мову та залишають порожнечу всередині. Хочеться плакати, дехто не може спати вночі.
Варто пам’ятати, що отримати психологічну травму можна не лише за безпосередньої участі в екстремальних подіях.
Шокуючі фото та відео для людей зі слабкою нервовою системою теж можуть завдати травми.
Ми розповімо тобі, що таке синдром свідка і які стратегії можна використовувати, щоб прийти до тями після шокуючих новин.
Психологічну травму, яку ми називаємо травмою свідка, провокує емоційна залученість у трагедію або попередня травма.
Наприклад, людині довелося бігти з рідного міста через війну і тепер, навіть у безпеці, вона не може спокійно спостерігати за руйнуваннями інших міст.
Наслідки травми можуть наздогнати не одразу, а через деякий час у вигляді тривоги, фобій, нав’язливих спогадів, жахливих сновидінь.
Якщо ти побачив(-ла) шокуючі кадри й тепер не знаєш, що робити, адже почуваєшся дуже погано морально, то радимо не розповсюджувати ці фото в себе на сторінках.
Повір, твої знайомі підписані на велику кількість новинних каналів.
Якщо вони вже бачили шокуючі кадри та отримали травму, своїми діями ти можеш посилити ефект.
А щоб висловити свої емоції, треба:
Часто в екстрених ситуаціях люди губляться і не знають, що робити, й це може сильно їм зашкодити. Раніше ми розповідали, як впоратися з розгубленістю під час війни.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.