Інколи трапляються непередбачувані обставини — пара після років у шлюбі та спільних кредитів розлучається, або ж чоловік чи дружина гинуть на війні. Тоді весь тягар боргів може лягти на когось одного.
Чи потрібно виплачувати кредит після загибелі чоловіка чи дружини, якщо він був на ньому (ній) або ж хто має платити у випадку розлучення? Видання Фокус детально про все розповіло.
Юристи пояснили, як змінюються фінансові зобов’язання, залежно від життєвої ситуації. У випадку кредитів, які були оформлені на когось одного у шлюбі — вони вважаються спільними боргами.
Якщо хтось із подружжя загинув (-ла) на війні, іншому партнеру доведеться виплачувати борг. Не виплачувати його можна лише у випадку, якщо ти не давав (-ла) згоду на отримання кредиту.
У судовому порядку слід визнати борг особистим на загиблому (-ій).
У випадку, якщо хтось із подружжя мав кредити до шлюбу, за їх погашення особа відповідальна сама, каже юристка Фатима Ровшан кзи Гюлалієва. Вона додає, не варто забувати про шлюбні договори та прописування там питань розподілу боргів у випадку розлучення.
Проте, якщо кредитні кошти були витрачені на потреби родини, суд може визнати такий борг спільним, і розділити його між розлученими або ж виплата кредиту перейде на дружину/чоловіка загиблого/загиблої. Суд має отримати докази, що кошти витрачалися спільно.
У випадку смерті військовослужбовця (військовослужбовиці) та наявності кредитів у подружжя, є чимало нюансів. Юристи радять діяти за таким алгоритмом:
Раджу проконсультуватися з юристом, перш ніж діяти самостійно. Він допоможе оцінити правову ситуацію та скласти відповідні заяви або скарги, — каже юристка Ровшан кзи Гюлалієва.
Раніше ми розповідали, як перевірити кредитну історію.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.