Ворожі корегувальники придумують все нові способи дізнаватися інформацію про українських військових, переміщення нашої техніки та деталі розташування військових об’єктів. Але Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури не втомлюється їх на цьому ловити.
Заступник керівника центру Микола Балабан детально розповів, як зрозуміти, що ви розмовляєте з корегувальником.
За його словами, немає єдиного способу комунікації з нашим населенням. Ворожі корегувальники можуть намагатися випитати різні деталі, і варто бути уважними до того, що ти повідомляєш іншій людині.
Вони можуть питати, яка ситуація на тій чи іншій ділянці дороги, про кількість блокпостів. Питання про сполучення між Києвом та північними, східними регіонами країни мають насторожити.
Микола Балабан наголошує на проблемі росіян — їхня розвідка дуже слабка. Саме тому вони використовують соціальні мережі та чати для збору потрібної інформації.
Ця людина може бути не лише корегувальником, а й розвідником.
Ми бачимо, як Росія кидає бомби на місця великого скупчення людей. Тож головна порада людям: не надавайте багато деталізованої інформації незнайомим вам особам.
Дуже багато уточнювальних запитань є свідченням того, що людина може бути корегувальником або розвідником ворожої армії.
Звісно, багато кому здається, що детальна інформація про розташування пунктів гуманітарної допомоги чи про час, який витрачено на переїзди всіх блокпостів між областями, допоможе іншому українцю у скрутний час.
Проте дуже часто все відбувається навпаки.
Фото: Pixabay
Тож Микола Балабан вкотре наголошує: не варто надавати жодної детальної інформації незнайомим чи малознайомим вам людям. Небезпека може чигати всюди — навіть за пропозицією замінити вікна.
Зі слів Балабана, дедалі частіше у чати спілкування додаються невідомі люди. Дехто з них пропонує безплатно замінити вікна у вашій квартирі чи будинку.
— Після вступу у контакт така людина починає розпитувати детально про місцезнаходження будинку та те, що розташовано поруч.
Загалом усю інформацію, яка у побутовому житті не відіграє жодної ролі.
Варто пам’ятати: дуже багато інформації про географічне положення можна дізнатися з інтернету та карт. А ось в окупантів такої можливості немає, тому треба пильнувати.
Росіяни вигадують все нові й нові гачки: нещодавно на українських сайтах з пошуку роботи почали публікувати небезпечні вакансії.