Для всіх садівників починається традиційний сезон підготовки до висадки рослин. Якщо шукаєш щось нове для свого садка, то рекомендуємо гібіскус. Його неважко розплодити та доглядати. Читай, як розмножити гібіскус, коли саме це треба робити й про розмноження з насіння або живця.
Простий варіант розмноження гібіскусу полягає у використанні живців. Краще взяти однорічні пагони, які визріли не до кінця, адже їх розвиток ще не завершено і вони дозріють у ґрунті.
Саджанці гібіскусу треба висадити у зволожену землю, що складається з піску та торф’яного субстрату, а потім накрити для створення тепличних умов.
Протягом місяця гібіскус укорінюється, після чого живці пересаджують у горщики. Наповнюють їх торфом, листовою та дерновою землею і піском. Після чого горщики треба регулярно поливати.
Важливо: горщики з гібіскусом не мають стояти на сонці, краще переставити їх у тінисте місце.
Коли живці підростуть, їх необхідно знову пересадити у відкритий ґрунт. Надалі все залежить лише від догляду. Якщо належно доглядати за гібіскусом, то перше цвітіння можна очікувати вже на перший рік після висадки.
Садити живці потрібно навесні, а у зимовий час їх треба зберігати в прохолодному приміщенні.
Розмноження гібіскусу насінням відбувається навесні, з березня до початку травня. Однак під час покупки насіння зверни увагу на строк придатності — старе і засохле насіння не зможе прорости.
Оскільки насіння гібіскусу має тверду оболонку це може створити перешкоду для проростання рослини. Щоб завадити цьому насіння можна замочити у спеціальному розчин на 24 години. Зазвичай це розчин марганцівки, а потім розчин епіну.
Згодом насіння сіють в контейнери, куди додають пісок та торф, накривають і переміщають в тепле місце з температурою 25-27 ºC. Якщо є можливість, можна влаштувати підігрів знизу.
Контейнери треба постійно провітрювати, видаляючи конденсат і зволожуючи землю. Коли насіння зійде і на рослині покажуться перші листочки, гібіскус треба розсадити в окремі горщики, щоб паростки не заважали розвитку один одного. В цей період їм потрібно багато світла, аж до влаштування штучного освітлення, якщо є можливість.
У відкритий ґрунт вже готові сіянці гібіскусу висаджують у середині травня. Ґрунт треба розпушити або гібіскус можна висадити в спеціальну землю для кімнатних квіток, а потім дбати за саджанцями, регулярно їх поливаючи.
Думаємо, що принаймні раз у житті ти милувалась(-вся) красою орхідеї, думаючи придбати собі цю екзотичну квітку і згодом спробувати розмножити. Однак багато людей роблять це неправильно і не досягають бажаних результатів. Читай, як розмножити орхідею, щоб точно досягти успіху у цій справі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.