У світлі сучасних геополітичних турбулентностей та необхідності постійного зміцнення обороноздатності увага як всього світу, так і самих українців зосереджується на найактуальніших аспектах військової стратегії військово-політичного керівництва України. Адже саме тут вирішується доля цивілізації. І на вістрі боротьби тепер знаходиться новий Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
Його призначення викликало чимало питань, оскільки потягнуло за собою ще багато змін у Генеральному штабі та всіх структурах ЗСУ.
Тому Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський в інтерв’ю Укрінформу відповів на найбільш популярні питання суспільства: яка наразі ситуація на фронті, як проводить мобілізація у ЗСУ, а також які цінності та пріоритети має в роботі новий очільник війська.
Сучасна війна — це математична задача із сотнями змінних, у якій кожен складник може мати вирішальне значення.
Ситуація на передовій дійсно складна, але на фронті вона й не буває іншою. Безумовно, кожний день вимагає від наших солдатів та офіцерів максимального напруження сил. Але ми не тільки стоїмо в обороні, а ще й щодня на різних напрямках самі просуваємось вперед.
Останнім часом кількість повернутих нами позицій перевищує кількість втрачених.
Ворогу не вдалося суттєво просунутися на стратегічних напрямках, його територіальні здобутки, якщо вони і є, то мають тактичне значення. Цю ситуацію ми контролюємо.
Ворог значно наростив активність авіації, застосовує КАБи, які руйнують наші позиції. Крім цього, ворог веде щільний артилерійський та мінометний вогонь. Кілька днів тому перевага ворога щодо випущених боєприпасів становила співвідношення близько шість до одного.
Дуже суттєвим є і те, що активність ворога у повітрі також вдалося знизити завдяки майстерності наших підрозділів протиповітряної оборони.
Ситуація на полі бою залежить не лише від Головнокомандувача.
Сучасна війна вимагає рішучості та ініціативи на місцях, саме там, де точаться бойові дії. Успіх бойових операцій залежить від офіцера, сержанта, солдата, які перебувають в окопах та на опорних пунктах. Саме вони на своїх плечах несуть це величезне бойове навантаження.
Найцінніше, що мають наші Збройні сили, — це люди. Наше завдання — берегти їхні життя та водночас завдавати максимальних втрат ворогові. Реалізація цього принципу вимагає дотримання балансу між виконанням бойових завдань та відновленням військових частин і підрозділів.
Люди в нас — герої, але їхні сили не безмежні. Вони також потребують відновлення й відпочинку.
Тому на сьогодні вже запущений процес ротації військових частин на лінії фронту, що дає нам змогу насамперед забезпечити відпочинок та відновлення наших військовослужбовців.
Для забезпечення цього процесу нам потрібні люди. Саме тому хотів би, щоб кожен чоловік призовного віку в Україні усвідомлював: від його волі та дій залежить, щоб Україна вистояла.
Українці далі йдуть захищати свою країну, зокрема, повертаючись з-за кордону. Ми маємо багато добровольців, і це — не перебільшення. Я не стверджую, що проблем немає, але наголошую, що ми робимо все для того, щоб їх розв’язати.
Після перегляду наших внутрішніх ресурсів та уточнення бойового складу Збройних сил ця цифра (мобілізувати ще 500 тисяч людей, — ред.) була суттєво зменшена.
Хочу, зокрема, наголосити: ті громадяни, які приходять до війська після мобілізації, не потрапляють відразу на фронт.
За дуже спеціальними винятками. Наприклад, коли у людини вже є бойовий досвід. Та переважна більшість цих осіб прибувають до навчальних військових частин та центрів. Кількість людей, які проходять таке навчання, на лютий поточного року становила 84 відсотки від загальної кількості мобілізованих.
Лише після такого навчання їх можуть спрямовувати на доукомплектування військових частин для відновлення їхньої боєздатності.
Треба зважати на те, що люди — не роботи.
Вони виснажуються фізично й психологічно, особливо в умовах бойових дій. Наприклад, ті люди, які прийшли до ТЦК у лютому 2022 року, потребують відпочинку та лікування.
Головне для нас — зберегти людей. Залізо можна відновити. А людей, що загинули, уже не повернеш.
Є ще один пріоритет — це єдність суспільства, відсутність політичного розбрату. Я впевнений, що Росія ніколи не зможе перемогти нас на полі бою, поки українці зберігають єдність та силу духу.
Якщо марнувати енергію та сили на порожні політичні суперечки одне з одним, — це шлях навіть не до поразки, а до загибелі.
Хочу, щоб це розумів кожен українець: Росія відмовляє всім нам у праві на життя. Саме тому поразка і загибель є тотожними.
Також зазвичай у часи воєн прикута увага всього світу й до президента країни. Тому український очільник намагається якомога частіше спілкуватись із західною пресою, щоб донести союзникам важливі тези. Інтервʼю Володимира Зеленського для CBS News вже стало доволі гучним як в Україні, так і за її межами. Читай головні заяви й тези очільника України, аби ти був (-ла) в курсі подій.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.