Експерт інформаційно-консталтингової компанії Defense Express Іван Киричевський в ефірі телемарафону Єдині новини розповів про українське військове виробництво та допомогу західних партнерів.
— На жаль, нам доведеться намагатися зосередитися на всьому одночасно. Питання в тому, наскільки в нас це вийде. Тому що, якщо ми говоримо про все одразу, то це вся номенклатура: від безпілотників до танків. Нині танк вважається найбільш складним у виробництві.
Говорячи про менш складні речі, приміром, зенітні ракети — їх ми ще теж самостійно з нуля робити не можемо.
Навіть якщо говорити про речі більш тактичного рівня, наприклад, безпілотники та РЕБ, то з однієї сторони в нас є власні напрацювання, але з іншої сторони, зважаючи на ширину фронту — нам потрібна будь-яка стороння допомога.
— Почнімо з того, що у світі немає країни, яка має замкнутий цикл виробництва, навіть США критично залежать від зовнішнього постачання.
Говорячи про те, що може Росія отримати, я думаю, що росіяни могли навіть оці питання з виробництвом снарядів та копій Іскандера передати просто Північній Кореї на аутсорс.
Тому що, як би це дивно не прозвучало, північні корейці російські ракети роблять краще, ніж самі росіяни. Та навіть якщо у північних корейців з’явиться свій аналог Сармата, який літає, а в росіян їхній Сармат не літає, то це про щось говорить.
Відповідно, я не думаю, що Північна Корея зможе дати ще щось принципово нове Росії. Усе тому, що все необхідне росіяни від них вже й так взяли.
Можливо, ми якось пропустили цей момент. Приміром, навіть запчастини до старих танків Т-55 їм могла дати Північна Корея, оскільки ті мали б давно розвалитися від іржі. Але вони чомусь їздять і працюють.
Тому підозрюю, що тут ми говоримо не просто про військову допомогу від північнокорейської сторони росіянам. Йдеться про те, що росіяни могли замовити виробництво або постачання ракет.
— Балістичні розробки — це насправді довга і таємнича історія, яку західні ЗМІ коментують, а наші ресурси не коментують, і правильно. Це те, що у нас є якийсь “довгий Нептун”, так званий, який народжується, росте, росте і начебто повинен стати ракетою, яка, умовно кажучи, може дістати до Москви чи до аеродрому Енгельс.
Щоб зробити таку ракету, потрібна складна західна електроніка. Ми могли робити ракети, назвемо так, у ходовій частині, тобто двигуни, технології в корпусах, але електроніка — імпортована.
Наші офіційні ресурси воліють це не коментувати. Але то добре. Нехай це буде не тільки для нас приємним сюрпризом.
Раніше ми розповідали, скільки російських Кинджалів збили в Україні.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.