Тисячі садівників закохані у гортензію: її надзвичайно гарні суцвіття, легкі й витончені, довго лишаються окрасою саду, адже квітка цвіте чи не до заморозків Та, трапляється, кущ “вередує”. Чому не цвіте гортензія і як стимулювати її цвітіння — читай у матеріалі.
Ми розглянемо причини, чому квітка не розпускається й обговоримо, як виправити ситуацію. Серед найпоширеніших проблем: неправильна обрізка, обмерзання взимку та деякі помилки у догляді.
Кущі починають цвісти у липні, а завершують цвітіння у жовтні, деякі види можуть протриматися до морозів. Загалом гортензій близько восьми десятків видів. У садах вирощують два різновиди: великолисту та волотисту.
Господарям квітки вкрай важливо знати, який саме кущ у них росте. Адже квітнуть вони на різних пагонах.
Великолиста гортензія квітне на пагонах минулого року. А волотиста — на цьогорічних.
Неправильна обрізка може бути однією з причин, чому твоя гортензія не цвіте.
Великолистий вид формує квіти з верхніх бруньок пагонів, які виросли минулого сезону. Якщо ти занадто сильно обріжеш кущ, під ніж підуть усі закладені квіткові бруньки — цвісти буде нічому.
Великолисту гортензію обрізають вкрай обережно, видаляючи лише старі засохлі гілки, яким по 4-5 років.
Інша справа — волотистий вид. Кущ має менші за розміром квіти, але утворює бутони на стеблах, що з’явилися навесні. Його можна не боятися обрізати, залишивши кілька пар нижніх бруньок.
А от весною, коли пагони почнуть відростати — варто бути вкрай обережним. На молодих гілочках саме й формуються суцвіття, якщо пошкодиш їх — гортензія не зацвіте.
Великолиста гортензія вразлива і може підмерзнути навіть під час перших осінніх холодів. Якщо постраждають квіткові бруньки — рослина не буде цвісти наступного року.
На жаль, від сильних морозів вона взагалі може вимерзнути.
Квітку потрібно на зиму утеплити: прикрити товстим шаром соломи чи опалого листя.
А коли температура впаде нижче 5 градусів, додатково накрити кущ агроволокном, ретельно закріпивши його. Знімати “кожух” варто, лише коли минеться загроза весняних заморозків.
Волотиста гортензія відмінно почувається у холоди й без усякого укриття.
Ще одна причина, чому не цвіте гортензія — її недостатній полив. Квітка потребує багато води, а від її нестачі або взагалі не формує суцвіття, або вони стають дрібними й бідними на вигляд.
У посушливому режимі рослини уповільнюють ріст, формують тонкі стебла й дрібне листя. Якщо молоду рослину ростити з нестачею води, вона буде довго відновлюватися і погано цвісти.
Тож, вирощуючи гортензії, поливай їх раз на три-чотири дні. А у спеку — щодня.
Дорослий кущ вимагає два-три відра води.
Аби вона не випаровувалася після поливу, замульчуй землю під кущем компостом та торфом. Ввечері можеш влаштовувати додаткові дощування, зволожуючи листя.
Вносити азот у землю навесні, щоб допомогти кущу скоріше відновитися після зими й збільшити зелену масу — нормально. А от влітку надмірна кількість азоту може зашкодити цвітінню, адже рослина всі сили віддасть росту.
Якщо гортензія не цвіте — підгодуй її калійними та фосфорними добривами.
Можеш використати монофосфат калію, спеціальні добрива для гортензій, або кісткове борошно — недорогий та дієвий варіант підгодівлі.
Для хорошого самопочуття рослині потрібні кислі ґрунти, адже на лужних вона взагалі цвісти не буде. Земля має бути добре дренована, з додаванням торфу. Особливо вибаглива до кислотності великолиста гортензія, якщо вона почувається добре — цвіте рясно, з блакитним відтінком. На слабокислих ґрунтах квіти будуть рожевими.
Додатково підкислити землю можна, насипавши зверху шар верхового торфу або деревної кори.
Раніше ми розповідали, чим підгодувати гортензію для кращої бутонізації та цвітіння: народні методи та мінеральні добрива.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.