Готуватись до наступного врожаю слід заздалегідь, а деякі процедури треба виконати вже восени. Полуниця також потребує особливого догляду: обробки, поливу тощо. Якою має бути обробка полуниці восени — читай в матеріалі.
Перед обробкою слід обрізати хворе листя та ті частини кущів, які уражені шкідниками.
Потім грядку краще обсипати деревною золою або полити розчином перманганату калію.
Від гнилі рослині допоможе хлорокис міді або препарати на основі сінної палички.
Якщо влітку полуницю уражали черв’яки або інші шкідники, тоді кущі найкраще обробити біопрепаратами. Вони не поглинаються у ґрунт, а отже не шкодять плодам.
Якщо шукаєш, чим обробити полуницю від борошнистої роси восени, то тут на допомогу прийдуть спеціальні фунгіциди. Вони також захистять рослину від сферотеки та моніліозу.
Вже у вересні під кущі полуниці варто внести органічні та мінеральні добрива. Так рослини підживляться поживними речовинами, а навесні будуть тішити гарним та щедрим врожаєм. Це важливо зробити саме восени, адже у вересні-жовтні формуються плодові бруньки.
На грядці треба розсипати компост, перегній чи біогумус, аби захистити коріння та створити мульчу. Потім вони наситять рослину поживними речовинами та стануть чудовим підживленням.
Кущі полуниці також можна підживити нітроамофоскою у пропорції дві столові ложки на 10 літрів води.
Корисним буде і комплексне добриво, яке містить усі важливі компоненти. Однак важливо, щоб кількість азоту була рівною кількості фосфору та калію.
Підготувати до нового врожайного сезону варто не лише кущі, а й дерева. Читай, як обробити дерева від шкідників та хвороб восени.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.