Сьогодні, 19 вересня 2024 року, згадують про подвиг віри святих мучеників Трохима, Савватія, Доримедонта. Та відзначають День пам’яті святого благовірного князя Ігоря Чернігівського та Київського.
До Нового року залишається 103 дні.
19 вересня 2024 року — 939-й день повномасштабної війни України проти Росії.
За біблейськими переказами, Святі мученики Трохим, Саватій і Доримедонт загинули за свою віру під час правління язичницького римського імператора Проба у третьому столітті.
У той час язичництво було офіційною релігією Римської імперії, а християни сповідували свою віру таємно. Язичники боялися її розповсюдження, адже християнство підривала підвалини їхньої влади.
В історії мучеників розповідається, як Саватій та Трохим прийшли в місто Антіохія, коли там проходило язичницьке свято з численними жертвоприношеннями. Вони не хотіли долучитися до жорстоких ритуалів і молилися, аби люди побачили світ істинної віри.
Проте їх схопили та доставили до імператора, який примушував християн зректися своєї віри. Та вони були непохитні. Після страшних тортур Саватій загинув, а святого Трофима вдягли в залізні чоботи з набитими всередині цвяхами й пішки погнали у місто Синнад, до тамошнього правителя Фрігії, відомого своєю непримиримістю до тих, хто сповідував нову віру.
Трофима піддали жорстоким тортурам та кинули за ґрати, де його навідував сенатор Доримедонт. Попри високу посаду, він таємно сповідував християнство і хотів зменшити страждання свого брата у Христі. Він промивав його рани та перев’язував їх.
Коли це дійшло до вух володаря Фрігії, Доримедонта схопили й разом із Трохимом кинули в клітку до диких звірів, та вони не завдали їм шкоди. І тоді своє звірство виявили язичники: вони стратили мучеників, відрубавши голови мечем.
Pexels
Сьогодні віряни східного обряду вшановують пам’ять святого благовірного Ігоря Ольговича, князя Чернігівського, Київського (у чернецтві Гавриїла).
Всередині 12 століття, коли Київська Русь потерпала від численних міжусобних князівських воєн, Ігор Ольгович отримав у спадок київський трон. Проте його супротивник і новий претендент на князювання Ізяслав Мстиславич пішов війною і зміг перетягнути на свій бік війська Ігоря.
Чотири дні опальний князь переховувався на болотах, але його знайшли, повернули у Київ. Там кинули у холодний дерев’яний поруб, від чого Ігор сильно захворів і ледь не загинув.
Та противники князя змилостивилися й дозволили йому доживати вік у Київському Феодорівському монастирі, де він проводив час у благочестивих молитвах. Проте повстанці лютували й жадали крові й помсти.
Вони вдруге схопили Ігоря Ольговича і вчинили над ним жорстокий самосуд. Їхня лють не знала меж, і вони продовжували катували навіть мертве тіло князя.
За переказами, коли померлого Ігоря Ольговича внесли в Михайлівський храм, в ньому самі собою запалилися усі свічки. Поховали князя у кафедральному Спаському соборі Чернігова.
Смайлик створив професор Університету Карнегі-Меллона Скотт Фалман 19 вересня 1982 року. Саме він запропонував використовувати в текстах отакий символ 🙂 як значок усміхненого обличчя.
Відтоді смайлики, які допомагають висловлювати емоції, так гармонійно увійшли в наше електронне спілкування, що нині ми не уявляємо свого листування без них.
Це веселе свято започаткували 1995 року Джон Баур та Марк Саммерс зі штату Орегон у США. Під час спортивних ігор вони почали користуватися піратським сленгом. З часом в цей день почали робити тематичні костюмовані піратські вечірки.
Сьогодні можна привітати з днем ангела: Ігоря, Гаврила, Давида, Костянтина, Макара, Миколу, Олексія, Федора, Марію.
Перевір свою спостережливість і зроби власний висновок: чи можна прогнозувати за народними прикметами.
Раніше ми розповідали про затемнення 18 вересня, яке розпочинає коридор затемнень нинішньої осені. Про те, чим характеризується цей час — читай у матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.