Маленькі квартири стають усе популярнішими. Вони дешевші, їх простіше облаштувати, прибирати та оплачувати комунальні. Це зручне рішення для самостійного життя.
Однак рано чи пізно в тебе може з’явитися хтось, хто тимчасово чи постійно житиме з тобою. І тут постає питання особистого простору та можливості усамітнитися, коли це потрібно.
Для деяких це може стати справжнім дискомфортом, тож аби не змінювати житло, можна його трохи вдосконалити. Тут допоможуть недорогі та практичні ідеї.
Якщо тобі доводиться поділитися своїм особистим простором, потрібно зробити це з мінімальними втратами власного комфорту чи взагалі без них. Спершу варто зробити розхламлення житла — викинь усе, чим давно не користуєшся, віддай чи продай непотрібне.
Збільшити простір візуально можна за допомогою компактних меблів пастельних кольорів.
А для більш відчутного зонування житла, слід використати або перестановку меблів, або додати нові елементи — наприклад, розділити вітальню та кухню, чи кімнату на дві частини за допомогою книжкової полички, фіранки, дзеркала на підставці.
Для поділу кімнати на умовні зони можна також використати рослини — особливо високі деревця у великих вазонах. Це не лише умовно ділитиме приміщення, а й створюватиме кисень.
Фото: Unsplash
Ще однією корисною порадою з компактного облаштування простору є облаштування житла вертикальними меблями. Віддавай перевагу високим, а не широким шафкам, книжковим поличкам та іншим предметам облаштування. Це суттєво зекономить місце у кімнатах.
Облаштовувати невелике житло варто багатофункціональними меблями — наприклад, ліжком із системою зберігання — внутрішньою поличкою для речей, такими ж диванами та пуфами. У шафах можна встановити навісні органайзери.
Для збільшення особистого простору слід використовувати стіни — на них можна встановити вішачки для одягу, чи розмістити гітару, або щось інше, що займає багато простору.
Облаштувати трохи власного простору можна на балконі чи лоджії, якщо вони є у квартирі. Буде достатньо там прибрати, постелити на підлогу килим чи штучний газон, поставити стіл для роботи та створити свою комфортну атмосферу.
Крім цього, зверни увагу на широкі підвіконня. Їх також можна облаштувати як комфортне місце для свого відпочинку чи роботи за допомогою пледів та подушок, книг, підставки для ноутбука.
У найпростішому випадку, можна буквально облаштувати куток — встановити туди крісло чи підвісний гамак, і там працювати.
Для облаштування маленького житла краще не використовувати масивні меблі, люстри, двері та темні кольори. Все це “з’їдатиме” простір.
Якщо з погляду ремонту, додаткового декору чи облаштування все зрозуміло, лишається питання комунікації. У випадку, коли ти живеш не сам (-а), і часто перебуваєш з іншою людиною поруч, може захотітися побути на самоті.
І коли піти на прогулянку — не варіант, варто домовлятися! До прикладу, ти можеш домовитися зі своїм співмешканцем (-кою) про особистий час на відпочинок чи важливі справи. Зазнач, в який час доби тобі потрібно бути в певному місці квартири.
Також варто проговорити розпорядок дня: хто коли лягає спати і прокидається, коли не варто шуміти, який час підійде для розваг і є вільним в обох.
Найважливіше тут — враховувати потреби кожного та спілкуватися спокійно, шукати рішення, які задовольнять усіх.
Не бійся казати, що щось тобі не подобається. І не забувай регулярно переглядати домовленості про розподіл простору, щоб усім було зручно.
Раніше ми розповідали, який дизайн спальні зараз у тренді.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.