Ігроманія, або лудоманія — це підступний ворог, який непомітно впродовж певного періоду забирає у людини найцінніше: родину, друзів, психічне здоров’я, і звісно, гроші. Залежність від азартних ігор супроводжується витрачанням великої кількості коштів та часу на ставки, казино та інші розваги.
Лудоманія потребує довгого лікування і фахової допомоги. Це тернистий шлях, але жертвам цієї залежності можливо і потрібно допомогти.
А як саме це зробити, щоб не нашкодити ще більше, розповіли у Міністерстві охорони здоров’я України.
Коли гравець помічає за собою певні проблеми, то намагається приховати це від оточення. Спершу він або вона покладаються на свої сили.
Згодом вони припиняють спроби розв’язати проблему, а лише глибше впадають у залежність.
Для членів родини лудоманія стає помітною зазвичай лише тоді, коли у гравця з’являються супутні проблеми — борги, проблеми на роботі тощо. Це стає проблемою як і для жертви залежності, так і для найрідніших.
Тож як переконати людину, що в неї ігроманія і як це лікувати? МОЗ надали декілька рекомендацій:
Розпочати діалог з гравцем потрібно без засудження та нав’язування. Важливо, щоб людина самостійно зрозуміла, що потребує лікування. Спілкування має бути щирим та відкритим, без осуду та критики.
А також ми розповідали, як не стати ігроманом.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.