Ігнорувати тренди та шукати власний стиль — це не лише про звичну для нас моду. Поєднати здоровʼя та красу — сучасність, можливість, актуальність. Українська мода живе й під час війни, а ще — вона для всіх і про всіх.
Коли у життя повертаються кольори — модна подія, що відбулася напередодні Всесвітнього дня донорства. Показ став особливим, адже моделями були люди, яким пересадили донорські органи, і медики, які зробили це можливим.
Моделі представили одяг бренду Gasanova за підтримки продюсера Ukrainian Fashion Week Володимира Нечипорука. Детальніше — у матеріалі.
Коли в життя повертаються кольори — це спроба привернути увагу українців до сфери трансплантації органів. Такі операції рятують життя, кажуть у МОЗ.
Щоб пройтися подіумом, люди, які живуть із трансплантованими органами, приїхали до столиці з різних куточків України разом із родинами. Тут вони розповіли про те, як змінилося життя кожного (-ої) з них.
Хтось вперше поїхав на море, або продовжив навчання у школі, а хтось — зустрів своє кохання.
МОЗ
Наймолодша модель родом з Волині — Соломія Книш, яка понад рік тому отримала донорське серце в Інституті серця МОЗ України.
Це була перша трансплантація серця дитині такого віку.
На подіум вона вийшла разом з мамою Ольгою та сестрою Анастасією.
Серед глядачів були й родичі померлої людини, яка стала донором органів.
— За чотири роки, відколи в Україні активно розвивається трансплантація, проведено понад 1500 органних пересадок. В Україні пересаджують серце, нирки, печінку, легені, підшлункову залозу. Усі ці операції завдяки державі є повністю безоплатними! — додали у МОЗ.
Моделі представляли колекцію одягу дизайнерки Ельвіри Гасанової. Вона зазначала, що образи підбирали індивідуально, аби максимально розкрити красу кожної людини.
За першою освітою та професією, Гасанова — лікарка, тож охоче стала частиною ініціативи з популяризації донорства в Україні.
Наразі в Україні існує національний лист очікування на трансплантацію, де перебуває понад три тисячі українців. Всі вони чекають на свою можливість жити.
Вони могли б отримати допомогу швидше, якби згод на посмертне донорство було більше. Таку згоду може надати кожна повнолітня людина, написавши відповідну заяву про рішення стати донором органів після своєї смерті, тим самим врятувавши чиєсь життя.
Раніше ми розповідали тобі історію маленької Софійки, чиє життя врятувала трансплантація нирки.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.