Ми живемо та зростаємо у новому та прогресивному світі, де батьки дедалі частіше намагаються з малечку розвивати свою дитину різнобічною особистістю. І якщо знання вкладають у школі, то гуртки та позашкільні заняття стають важливою частиною дитячого життя. Вони дають малечі шанс розвивати свої таланти, вчитися новому та знаходити друзів.
Танцювальні, музичні та спортивні гуртки — це не лише спосіб зайняти дитину у позаурочний час, але й інвестиція в її майбутнє.
Кожен з цих видів діяльності має свої особливості та переваги. Танці допомагають розвивати координацію та артистизм, музичні заняття — слух та креативність, а спортивні гуртки — фізичну витривалість і командний дух.
Однак, окрім користі для розвитку, важливим аспектом є і вартість таких занять, яка може суттєво варіюватися залежно від виду гуртка, рівня підготовки та додаткових витрат.
У цьому матеріалі Вікна-новини вирішили розглянути різні види гуртків для дітей, а також їхню середню вартість за заняття.
Танці — це один із найпопулярніших видів дошкільного дозвілля, яким полюбляють займатися як хлопчики, так і дівчатка. Їх можна почати відвідувати у будь-якому віці: як змалечку, так і вже будучи підлітком.
Тож, якщо твоя дитина схиляється саме до цього виду позашкільного дозвілля, то передусім пропонуємо тобі розібратися у типах танцювальних гуртків.
Відтак, можна віддати малечу на балет — класика, що розвиває гнучкість, силу та витривалість. На такі позашкільні заняття можна відводити дитину вже змалечку, орієнтовно з трьох років. З недоліків: не в усіх містах є балетні школи, тож, можливо, виникнуть складнощі у пошуку кваліфікованого викладача.
Вартість за заняття: від 200 гривень.
Як правило, діє система абонементів: батьки купують одразу певну кількість занять на зазначений термін, приміром, чотири заняття, які варто відвідати протягом місяця.
Водночас, якщо купувати разове заняття, то варто враховувати, що ціна буде вищою.
Фото: Unsplash
Це саме той тип танцю, який полюбляє велика кількість дітей. Це може бути: хіп-хоп, джаз-фанк, контемпорарі, хореографія.
Гурток сучасних танців ідеально підійде для енергійних, запальних та творчих дітей, які люблять експериментувати з рухами. Ще однією перевагою є те, що починати танцювати у сучасному стилі можна з будь-якого віку.
Вартість за одне заняття у великих містах, як от Київ, Дніпро, Львів, Одеса: від 140 гривень (за умови купівлі місячного абонемента на вісім занять).
У середніх та малих містах, приміром, у Тернополі, Івано-Франківську, Черкасах, Житомирі, ціна за одне заняття починається зі 100 гривень (за умови купівлі місячного абонемента на вісім занять).
Народні танці — це чудовий варіант позашкільнього дозвілля для дитини, яка цікавиться своєю історією та культурою, адже вони певним чином також формують самосвідомість.
Вартість за одне заняття у великих містах України становитиме в середньому 200 гривень.
У середніх та малих містах в районі 600 гривень на місяць.
Вартість занять у танцювальних гуртках може варіюватися, адже вона залежить від багатьох чинників.
Зокрема, це тип танцю, кваліфікація викладачів, кількість і тривалість занять, розташування школи, розмір групи та додаткові витрати на костюми й участь у заходах.
Музичні гуртки — це ще один популярний тип проведення позашкільного часу з користю. На них малеча розвиває свої таланти та знаходить нові захоплення.
Гра на музичних інструментах або спів допомагають дітям виражати свої емоції, розвивають слух та ритм, а також зміцнюють самодисципліну та впевненість у собі.
Крім того, музичні заняття сприяють знайомству з новими друзями та створенню незабутніх спогадів під час виступів та концертів.
Для дітей, що прагнуть освоїти музичне мистецтво є чималий вибір. Вони можуть обрати гру на музичних інструментах, приміром, на гітарі, барабанах, фортепіано, скрипці тощо. Також можна відвідувати заняття з вокалу, оркестри та ансамблі.
Якщо віддати дитину у музичну школу, то навчання за місяць буде коштувати в середньому 150-550 гривень.
Любов до спорту батьки нерідко прищеплюють дітям із юних років. Тут у малечі є широкий вибір занять. Приміром, батьки можуть віддати дитину як на командні види спорту, так й обрати індивідуальні види спорту.
Командні види спорту:
Індивідуальні види спорту:
Також серед малечі дуже популярними є відвідування гуртків, де навчають різних бойових мистецтв. Це може бути:
Важливо, якщо батьки бачать цікавість до спорту у дитини, прислухатись до неї та дати обрати заняття самостійно.
Вартість спортивних позашкільних гуртків може варіюватися. Приміром, колективні види спорту, як правило, будуть дешевше коштувати: в середньому 1000 гривень за місяць.
Водночас прайс на індивідуальні види спорту: від 600 до 2000 гривень. Бойові мистецтва: від 700 до 1800 гривень.
Ясна річ, що спортом, музикою й танцями перелік гуртків не обмежується. Нині для малечі доступний чималий вибір. Тож, обирати є з чого:
Зазначимо, що кожен вид позакласного дозвілля для малечі принесе свою користь та сприятиме її всебічному розвитку.
Головне при виборі гуртка батькам пам’ятати, що дитина самостійно має обирати те, що їй буде до вподоби.
Вже незабаром починається новий навчальний рік, і важливо завчасно до нього підготуватися та придбати усе необхідне. І якщо для дитини це радість, то для батьків – цілий квест! Дізнайся, скільки коштуватиме зібрати дитину до школи у 2024 році.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.