Діти дуже чекають моменту, коли врешті підуть до школи. Це кардинальна зміна обстановки, можливість познайомитися з купою друзів та вивчати цікаве на уроках. Сучасні школярики вже знають, з чим доведеться стикнутися у школі, тому часто вміють писати, читати й рахувати.
Липень та серпень перед школою — завжди стрес і марафон для батьків: потрібно стільки всього купити! А це ж і форма, і канцелярія, і кілька пар взуття, і рюкзак! На це піде, певно, немало грошів та нервів?
Та не панікуй, адже ми тут, щоб допомогти. У нашому матеріалі розповідаємо, що купити першокласнику в школу — варіанти для державних та приватних шкіл, скільки коштує зібрати дитину в школу, і про що не варто забувати.
Спершу варто розібратися зі списком канцелярії, одягу та аксесуарів. А також, скільки це все коштує. Ми зібрали середні ціни, тож будемо орієнтуватися за ними. Звісно, дитині може знадобитися не все зі списку. Тож варто це уточнити у школі. І щось може бути дорожчим або дешевшим у твоєму регіоні.
Зазвичай батькам першачків вчителі надсилають детальні списки, що купити для навчального року. Деякі школи надають канцтовари і мають свою форму. Але базовий список покупок для школяра лишається таким:
Під час вибору форми зважай на якість тканин, розміри та вимоги школи. Краще не купувати сильно “на виріст”.
Якщо боїшся, що дитина почне швидко рости, купи 1-2 сорочки та стільки ж пар штанів чи спідниць. Докуповуй щось поступово, вже під час навчального року. До того ж і ціни “не в сезон” будуть нижчими.
Фото: Pixabay
Певно, найважчий морально та фінансово пункт. Цьогоріч ціни на дитячу форму (молодша школа) стартують від таких:
Звісно, є значно дорожчі та дешевші пропозиції. Тож звіряй ціни в онлайн та офлайн магазинах.
Кілька порад щодо вибору та купівлі шкільної форми для дитини — не купуй відразу багато, адже діти ростуть, і надовго форми може не вистачити.
А ще — радься з дитиною! Адже їй може не сподобатися одяг, і вона не захоче його носити. А щоб дитина з радістю йшла до школи, їй має подобатися те, у що вона буде вдягнена.
Не забувай і про фізичні магазини та шкільні ринки. Там ціни можуть бути нижчими.
Якщо придбати увесь набір, прописаний вище, зібрати дівчинку у перший клас вийде близько 7500 грн лише на одяг та рюкзак, без канцтоварів. Зібрати хлопчика у перший клас вийде дешевше — в середньому 6500 грн.
З найдорожчою частиною зборів дитини у школу покінчено. Тепер — легший етап. Багато канцелярії потрібно лише для молодшої школи. Середня та старша школа зазвичай користується тим, що лишилося з попередніх років.
Якщо вчителі не надіслали списки канцелярії, і сказали орієнтуватися самостійно (і ти певен (-а), що в школі не надають зошитів, ручок та фломастерів), тримай список канцелярії за середніми цінами у школу:
Фото: Pexels
З цього списку може знадобитися не все, адже щось може бути в дитини вже. А щось можуть видавати у школі. Не купуй відразу багато всього. Краще докупити потрібне вже під час навчального року.
Тож загальна середня вартість канцелярії виходить близько 2000 грн. Цього точно вистачить на шкільний рік, а щось лишиться і на наступні роки навчання.
Приблизна сума за одяг склала: 5500 грн.
Сума за канцелярію така: 2000 грн.
Вартість рюкзака та взуття: 2000 грн.
А загальна сума канцтоварів, шкільної форми, рюкзака та взуття для першокласника в Україні у 2024 році така:
У порівнянні з минулим роком ціна на канцтовари майже не змінилася. Здорожчало взуття, спортивні костюми та рюкзаки. Минулорічні ціни оглядало видання РБК-Україна. Мінімальне зростання пояснюється широким асортиментом та різницею цін у регіонах України.
Підсумуємо всі вищеперераховані правила:
Найчастіше збори до приватної школи відбуваються в рази простіше. Там за кілька тижнів повідомляють, яку канцелярію та форму потрібно придбати. Або ж якщо форма у закладу освіти своя, батьки мають заміряти параметри дитини та оплатити пошиття такого одягу.
Список форми та канцелярії — аналогічний, якщо приватна школа нічого не надає. На сайті школи можуть бути додаткові вимоги щодо стилю та фасонів одягу.
Вартість навчання та включені послуги кардинально відрізняються. Навчання у приватних школах в Україні стартує від 10 тис. грн на місяць і подекуди сягає 16 тис. євро за навчальний рік.
Тому в деяких школах батьки можуть не докупати нічого, крім одягу та аксесуарів для дитини.
Це, певно, найпростіший варіант зборів до школи. Учням середньої та старшої школи вже все давно відомо! Тож докупити варто щось із цього списку:
Зі шкільної форми на новий навчальний рік варто придбати: сорочки, шкарпетки та капронові колготи для дівчат, вишиванку, піджак та штани (якщо дитина за літо виросла чи їх вже треба оновити), спідницю. Також можна оновити спортивне та шкільне взуття.
Про потреби до школи краще запитати в самої дитини, щоб не було зайвих витрат, чи навпаки — купити лише те, що необхідно.
Раніше ми розповідали, як налаштувати дитину на шкільний період.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.