Якщо в родині ростуть діти, реформа освітянської сфери для тебе — не пустий звук. Вона безпосередньо впливає на життя сім’ї й в ідеалі має покращити його. Нещодавно президент України Володимир Зеленський підписав закон про дошкільну освіту. На які зміни тепер чекати й в чому їхній позитив — читай у матеріалі.
5 липня 2024 року Президент підписав ухвалений Верховною Радою новий Закон №8030 Про дошкільну освіту. Попереднім законом користувалися маже 23 роки, постійно вносячи в нього зміни. Зрозуміло, що він морально застарів.
Базові принципи нового закону про дошкільну освіту базуються на концепції НУШ (нової української школи).
У центрі уваги: безпека та здоров’я дітей. А також диференціація форм і методів освіти, яка гарантує індивідуальний підхід до кожної дитини.
Серед чи не найголовніших нововведень: буде сформований розширений перелік освітніх форм. Законом запропоновано 7 їхніх різновидів:
Новим законом про дошкільну освіту передбачено чимало змін, які точно підуть на користь батькам. Серед важливих: введення різних форм дошкільного навчання, навіть дистанційної та домашньої, а також можливість лишати дитину в садочку на 11 годин, а за певних умов — й на півдоби. Детально про положення закону — читай далі.
Тепер дошкільна освіта має врахувати потреби абсолютно усіх груп населення: маломобільних, тих, хто мешкає віддалено від закладів освіти, національних меншин тощо.
Закон забороняє усі форми дискримінації закладів дошкільної освіти — зокрема й через фінансовий вплив (через надання чи ненадання благодійної допомоги). Гарантує кожному малюкові безоплатний доступ до навчального процесу.
Визначає щоденний час перебування дитини в садочку (за запитом батьків) до 11 годин. А на підставі звернення батьків і у разі додаткової оплати — й 12 годин на день.
Пріоритетом у законі про дошкільну освіту визначено вивчення дітьми іноземної мови, насамперед англійської.
Закон передбачає черговість прийняття вихованців до закладів дошкільної освіти.
У першу чергу зараховуються до закладів дошкільної освіти:
Серед позитивних змін, які точно підуть на користь освітньому процесу, передбачена новим законом необхідність постійної професійної перепідготовки вихователів — раз на п’ять років.
А також можливість батьків спостерігати за навчальним процесом дочки або сина, тобто бути особисто присутніми на заняттях (після погодження з керівником закладу).
Раніше ми розповідали, як розпізнати затримку розвитку дитини, як це проявляється у розвитку моторики та мовлення.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.