Наразі мешканці одразу кількох міст України опинилися під нищівним вогнем ворога, який не шкодує ані дітей, ані жінок. Часто українці потерпають від зневоднення, голоду, кілька діб поспіль змушені ховатися в укриттях і льохах.
Як тоді дізнатися про евакуацію, хто її організує та чи можна долучитися до евакуації власною машиною — розповідаємо далі.
Її проводять обласні військово-цивільні адміністрації, фахівці Червоного Хреста спільно з поліцією, ДСНС та місцевою владою.
Інформацію про безпечний маршрут повідомляють представники ЗСУ. Вони ж мають пильнувати, аби на цьому маршруті ворог дотримувався режиму тиші.
Про це сповіщають через усі можливі засоби зв’язку: телебачення, радіо, мобільний зв’язок, соцмережі, месенджери, а також рухомі групи з гучномовцями.
Під час оголошення лунатиме інформація про початок евакуації, пункти збору, маршрути руху та контакти штабів евакуації.
У такому разі потрібно уважно стежити за інформацією з радіо чи телебачення або — слухати інформацію пересувних гучномовців.
Якщо ви перебуваєте в укритті, після сигналу сирени потрібно намагатися отримати офіційну інформацію з будь-якого джерела.
Якщо ж ви опинилися під завалами, не можете пересуватися самостійно чи не маєте доступу до інформації, дзвоніть на гарячу лінію тероборони ЗСУ: 0 800 507 028 або на номери 101,102. Тоді вашу адресу додадуть до переліку тих, хто потребує допомоги з евакуацією.
Нагадаємо, напередодні в Україні відкрилися три з шести гуманітарних коридорів. Не вдається вивезти мирне населення, зокрема, з Маріуполя. Вчора російські військові там скинули бомби на пологовий будинок та дитячу лікарню.