Бувають ситуації, коли до лісу від дому — як рукою сягнути. А там без діла валяється багато повалених дерев.
Вони заважають ходити стежками і добре згодилися б на дрова. Чи можна їх збирати? І чи загрожує штраф?
Читай, чому не можна збирати дрова в лісі, і в якому розмірі доведеться сплачувати штраф за вирубування дерев, у нашому матеріалі.
Щоб взимку у домівках було тепло і затишно, українці вирішують питання з опаленням заздалегідь. Багато людей ще з літа займаються заготівлею сухих ломачок та дров.
Звичайно, їх можна замовити, купити або вирубати самостійно. Однак з останнім варіантом можуть виникнути проблеми.
Найдешевший та найлегший варіант, як запастися дровами на зиму — піти та назбирати їх самостійно. Однак просто так піти у ліс й напиляти собі дров в Україні заборонено.
Як зазначено в Лісовому кодексі, для збору дерев або їхніх частин при собі треба мати спеціальний документ — лісорубний квиток.
Його видають лісогосподарським підприємствам або постійним лісокористувачам. Вони мають прибирати в лісах мертву деревину.
Також лісогосподарські підприємства не можуть давати дозвіл громаді без спеціального дозволу займатися заготівлею дров.
Такі роботи вважаються роботою з підвищеною небезпекою. За законом вони становлять реальну загрозу життю людини.
Якщо у тебе немає спеціалізованого квитка, ти можеш збирати лише кору, дрібні гілочки, хвою та листя. Тобто обмежитися збиранням лісової підстилки.
У чотирьох статтях Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачаються покарання за завдання шкоди природі.
Варто зазначити, що якщо ти прийшов(-ла) в ліс і назбирав(-ла) гілля, яке вже впало, жодної відповідальності за цією статтею не буде.
Крім того, це стосується і поваленого дерева — його можна розпиляти й використати для опалення приватного будинку.
Це стосується дерев, які ще ростуть. Якщо ти вирубаєш дерево, яке росло, і забрав(-ла) собі на дрова, тобі загрожує штраф від 510 до 1020 грн, а для посадових осіб — від 2550 до 5100 грн.
Якщо впродовж року ти знову порушиш закон, то сплатиш штраф від 1020 до 1530 грн, а посадові особи — від 10 200 грн до 15 300 грн.
Порушення цієї статті тягне за собою штраф від 510 грн до 680 грн. Для посадових осіб — від 1020 грн до 1530 грн.
Відповідно до ст. 246 Кримінального кодексу України незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу карається штрафом від 17 000 грн до 25 500 грн або обмеженням волі на строк до трьох років.
Взимку треба бути ощадливим(-ою), щоб платіжки за комунальні послуги не шокували. Раніше ми розповідали, як зекономити на опаленні взимку.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.