Під час роботи так чи інакше з’являються конфліктні ситуації. Насамперед це пов’язано з тим, що працівники мають різні погляди щодо процесів певної сфери діяльності. Унаслідок цього можна втратити командний дух, а продуктивність буде поступово знижуватися.
Насправді важливо, щоб конфлікт був регульованим. Тоді він стане потужним інструментом для розвитку компанії. Психологиня Анастасія Бандура надала поради медіа Vector щодо того, як можна посилити ефективність на роботі завдяки суперечкам.
У нашому матеріалі ділимося з тобою найцікавішим!
Конфлікт виникає через зіткнення думок та підходів щодо розв’язання питання. Сторонам важко поступитися, тому керівник має розсудити співробітників. Щоб зрозуміти, як погодитися з аргументами одного спікера, не образивши за такої умови іншого, треба знати основні типи конфліктів.
Перший тип створює тільки атмосферу недовіри в команді та не приносить жодної користі. Під час руйнівного конфлікту зазвичай відбуваються важливі зміни в робочих процесах. Його важливо своєчасно зупинити, щоб не погіршити психологічний стан усього колективу.
Другий тип здатен впровадити новаторські методики та рішення. У процесі такого конфлікту працівники шукають підходи до розв’язання проблеми. Завдяки розбіжностям у думках різних сторін команда знаходить найкраще рішення.
Фото: Unsplash
Потрібно надавати команді час на відновлення власних сил після складних дискусій. Якщо конфлікти будуть тривати постійно, це може виснажити команду та призвести до негативних наслідків.
Якщо в команді з’являються розбіжності щодо вибору найкращого варіанту реалізації нового проекту, слід знайти найефективніше технічне рішення та не переходити на особистості.
Треба узгодити з командою конкретний час для обговорення робочих моментів. Саме це стане запорукою результативності та допоможе розвинути дисциплінованість у розв’язанні конфліктів.
Суперечка має стати інструментом для досягнення результату. Команда мусить мати конкретну мету, шукати разом оптимальне рішення та усувати фактори, що відвертають увагу.
Також можна спробувати імітувати конфлікт, заохочувати співробітників до участі у різноманітних заходах для розкриття потенціалу та проводити рефлексію після розв’язання суперечки.
Конфлікти трапляються не тільки на роботі, але й вдома. Читай, чому відбувається психологічне насилля тещі над зятем.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.