Війна в Україні сильно впливає на економічну частину життя країни. Зокрема, протягом останнього часу здорожчали долар та євро, на фоні чого курс гривні падає.
Чому курс гривні падає, а також чи буде така тенденція зберігатися надалі — зібрали найцікавіше та розповідаємо тобі далі.
Офіційний курс долара Нацбанк встановив на рівні 40 гривень 74 копійок, а гривня послабилася. Гривня також знецінилася й щодо євро — подешевшала на 42 копійки.
Сайт Мінфін наводить дані з НБУ та офіційних сайтів банків з курсом гривні.
Член ради Національного банку Василь Фурман у коментарі ТСН зазначив, що така ситуація є нормальною та контрольованою. За його словами, тенденція падіння гривні не буде тривалою.
— Нічого кардинально не відбуватиметься. Якщо ми говоримо про прогноз щодо гривні на цей рік, то він десь такий, який ми сьогодні бачимо, — зауважив він.
Зазначається, що причиною падіння курсу гривні є війна в Україні, економічна ситуація, скорочення експорту української продукції, кількість золото-валютних запасів та політика Нацбанку.
Василь Фурман радить українцям зараз інвестувати кошти у військові облігації та депозити банків.
Банки купують багато військових облігацій або кредитують українську економіку, зокрема ВПК. Таким чином ти зробиш свій вклад у перемогу над ворогом, — сказав Василь Фурман.
За даними сайту Мінфін, 8 липня середній курс долара щодо гривні у банках України становив:
Середній курс євро до гривні:
Середній курс злотого до гривні:
Що таке військові облігації та як їх купувати, ми розповідали в іншому матеріалі, — деталі читай за посиланням.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.