Повномасштабна війна в Україні підійняла важливі теми, які не можна замовчувати — навіть в період безперервних обстрілів. Адже Росія порушує будь-які норми, правила ведення війни, спеціально нищить цивільні поселення та чинить злочини стосовно людей.
Одним із найстрашніших злочинів цієї війни — сексуальне насильство, яке росіяни коять стосовно жінок, дітей, людей старшого віку і чоловіків. Жінки та діти досі залишаються уразливою групою населення.
Нещодавно українська громадська діячка, засновниця Фонду Маша та телеведуча Маша Єфросиніна відвідала Нью-Йорк, США та стала спікеркою від України на найбільшому заході ООН з прав жінок. Як це було та чому важливо зараз говорити про ситуацію з правами жінок в Україні на весь світ — читай далі у матеріалі.
Кілька днів тому Маша Єфросиніна виступила на найбільшому щорічнім зібранні з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок штаб-квартири ООН.
Саме зараз, з 11 по 22 березня відбувається 68 щорічне засідання Комісії ООН.
Засідання, яке відбувається цього року, покликане узгодити дії різних організацій та урядів, які мають розвʼязати проблему бідності жінок та гендерної нерівності. Комісія ООН зі статусу жінок організувала панель, яка присвячувалася воєнним злочинам, скоєними над жінками та дітьми.
Маша Єфросиніна виступала з доповіддю про ситуацію в Україні під час повномасштабної війни.
— Всі ті жахи, заподіяні нашим жінкам російськими солдатами, призвели до страшних психологічних і фізичних наслідків. Катування жіночих геніталій, примус до сексуального контакту через погрожування позбавленням життя жінкам, їхнім дітям та чоловікам, знущання і ґвалтування десятками росіян однієї жінки або дитини…
Так, зараз в нас немає статистичних даних про сексуальні злочини на окупованих територіях, і я просто подумати боюся, які цифри ми отримаємо, наприклад, після деокупації Маріуполя.
Сьогодні ми (Фонд Маша — ред.) працюємо з постраждалими від сексуального насилля жінками, надаємо їм психологічну допомогу всіма методиками, що маємо.
І ми бачимо, що їхня травма настільки глибока, що у разі її не пропрацювання, у більшості випадків призводитиме до спроб самогубства. Маємо цього не допустити, — звернулася Маша Єфросиніна.
Також Маша Єфросиніна наголосила на важливості світової підтримки, якої потребує Україна та її люди.
За словами засновниці Фонду Маша, нині українцям здається, що віру в народ України у світі поставили на паузу.
— Але ви навіть не уявляєте, наскільки для нас важливо, щоб ви продовжували вірити. Це надає нам силу йти вперед.
І я дуже хочу повернутися в Україну, і сказати нашим жінкам, що пройшли через ці страшні випробування, що світ не байдужий до них. Сказати, що їхній біль відчувають, — наголосила Маша у своїй промові.
Про розслідування української прокуратури справ про сексуальне насильство, скоєне російськими військовими на території України — читай в нашому іншому матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.