Українці вже звиклися з постійними відключеннями світла. Окрім зрозумілих труднощів, відсутність електроенергії також впливає на мобільний звʼязок: інколи звʼязок зникає одразу з відключенням світла.
Держспецзвʼязок зобовʼязав мобільних операторів забезпечити роботу мережі в умовах відсутності світла по десять годин. Зокрема, до 1 жовтня 2024 року умова автономного живлення стосується 60% базових станцій, а вже до лютого 2025 року — усі 100%.
Детальніше про це та які ще умови поставили перед операторами мобільного звʼязку, розповідаємо далі у матеріалі.
Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) оновив наявні вимоги до мобільних операторів. Так, раніше оператори мобільного звʼязку повинні були забезпечувати роботу мережі протягом чотирьох годин поспіль під час відключення світла.
Тепер оператори мають підтримувати роботу мережі протягом 10 годин поспіль при відключеннях світла, — йдеться у новому розпорядженні.
Також вони мають забезпечити базові станції автономним резервним живленням — не менше як 60% станцій до 1 жовтня та 80% до 1 грудня, а вже до 1 лютого — усі 100% станцій.
— З 1 вересня 2024 року всі об’єкти фізичної інфраструктури електронних комунікаційних мереж, які виконують функції міжнародних центрів комутації, міжміських телефонних станцій, транзитних станцій і національних точок обміну Інтернет-трафіком, мають бути під’єднані до стаціонарних або пересувних електрогенераторів із запасом пального або обладнані акумуляторами для роботи на перші 72 години, — пояснили у розпорядженні.
Є й низка інших вимог, зокрема, Держспецзвʼязку вимагає, аби до 1 грудня не менш як 25% базових станцій мережі мобільного звʼязку були підключені до генераторів із запасом палива на перші 72 години.
Такі ж вимоги є й до вузлів спеціальних служб, якими користуються оперативно-диспетчерські служби 101, 102, 103, 104 і 112.
Другий за потужністю оператор мобільного звʼязку в Україні Vodafone повідомили інформаційному агентству Інтерфакс-Україна, що такі вимоги є доволі складними для виконання.
— Ми отримали розпорядження, зараз вивчаємо детально й оцінюємо наші можливості. Уже зараз можна сказати, що вимоги, поставлені перед операторами, доволі складні, — повідомив мобільний оператор.
Там також додали, що за 2024 рік Vodafone вже встановив і запланував до монтажу 83,4 тис. одиниць (20850 48V по 100 А*год) батарей.
Загальні інвестиції компанії в енергостійкість мережі у 2022-2024 роках перевищать 674 млн грн, — повідомили у пресслужбі.
Детальне пояснення, чому звʼязок та інтернет зникають разом зі світлом, ти знайдеш в нашому іншому матеріалі за посиланням.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.