З початком повномасштабного вторгнення від 4,3 до 5,4 млн українців виїхали за кордон задля безпеки свого життя та життя своїх рідних. Багато біженців з України осіли в країнах-сусідках, аби бути не надто далеко від свого дому. Але не лише там.
Чимало українських біженців зараз живе у Литві: за два роки повномасштабного вторгнення тут зареєструвалися 84 тисячі українців, з яких 25 тисяч дітей. Про це повідомляє заступниця голови Верховної Ради України Олена Кондратюк у своєму Facebook.
Скільки українців знайшло роботу у Литві та які умови праці та життя пропонує країна — розповідаємо далі.
— Українців у Литві багато. За два роки повномасштабного вторгнення хтось поїхав далі або повернувся в Україну. А з тих, хто лишився, офіційно працевлаштовані 30 тис. українців.
Це, напевно, рекордний показник для країн Європи, — каже Олена Кондратюк.
Заступниця голови ВР України також зауважила, що Литва дуже дружньо та гостинно ставиться до українців, які змушені були шукати тимчасового прихистку за межами рідної країни.
Повідомляється, що українці у Литві мають такі ж права, як і литовці, за винятком виборчого права.
Раніше видання Delfi провело опитування, яке показало, що 75% респондентів планують повернутися з Литви до України, як тільки тут стане безпечно.
Литва, разом з кількома іншими країнами, продовжила можливість для українських біженців користуватися громадським транспортом безкоштовно: читай про це детальніше в іншому матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.