Україна вперше увійшла до Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики. Читай, що це означає та як Україна потрапила до складу Комітету.
Під час 24-ї сесії Генеральної асамблеї учасниць Конвенції про охорону всесвітньої культурної та природної спадщини, Україну вперше вибрали до складу Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Конференція відбулася у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Парижі. Торік у липні Україна представила свою кандидатуру на вибори, а тепер має членство на 2023-2027 роки.
Це історична для України подія та важливий крок в розвитку та захисті культурної та природної спадщини України. Дякуємо країнам-учасницям Конвенції за висловлене солідарне рішення на підтримку України, — сказав т.в.о. міністра культури Ростислав Карандєєв.
Членство у Комітеті Всесвітньої спадщини дає можливість активно розвиватися у проектах ЮНЕСКО, реалізації Конвенції про охорону всесвітньої культурної та природної спадщини.
Також це дозволить ухвалювати рішення на рівні з іншими країнами про використання Фонду всесвітньої спадщини, приймати об’єкти до Списку всесвітньої спадщини під загрозою та Списку всесвітньої спадщини.
Україна ратифікувала Конвенцію про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини у 1988 році. Вона сприяє охороні та збереженні спадщини природи та культури.
Раніше ми розповідали, які пам’ятки в Україні радять додати до переліку Світової спадщини в небезпеці.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.