Багато людей пророкують важкий опалювальний сезон 2022 року в Україні. Через війну з Росією може виникнути безліч проблем, зокрема і з тарифами на комунальні послуги.
Коли буде тепло у квартирах? І які ціни варто на нього чекати? Читай у матеріалі.
Багатьох хвилює питання, коли починається опалювальний сезон у столиці. Зазвичай опалення вмикають тоді, коли температура повітря три дні поспіль опускається нижче за +8 °С.
А цього року міська влада ухвалила рішення розпочати опалювальний сезон у Києві 20 жовтня. Про це повідомив очільник міста Віталій Кличко у своєму Telegram-каналі.
За його словами, відповідне рішення ухвалили, виходячи з погодних умов і низьких нічних температур.
Столична влада також сподівається, що старт опалювального сезону спонукає киян не вмикати електрообігрівачі та кондиціонери, щоб не перевантажували систему електропостачання.
В складних умовах воєнного стану в Києві здійснили всі необхідні підготовчі роботи. Комунальні служби працюють у посиленому режимі, розуміючи, яким складним буде цей опалювальний сезон. Бо ворог цілить в об’єкти критичної інфраструктури, намагається залишити українців без життєво необхідних послуг, — написал Кличко.
Міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов також підтвердив, що цього року опалювальний сезон в Україні стартує вчасно, без перенесень та змін.
— Ми готові з 15 жовтня увімкнути опалення у багатоквартирних будинках, але за прогнозами жовтень має бути теплим.
Я впевнений, що — особливо на півдні — ми будемо вмикати тепло ближче до кінця жовтня-початку листопада, — сказав Чернишов.
А от мінімально допустима температура у квартирах цьогоріч буде нижчою, ніж зазвичай.
Про це прем’єр-міністр України Денис Шмигаль сказав під час засідання уряду 12 жовтня.
— Після включення опалення ми закликаємо економно використовувати газ і вугілля. Так, це означає зниження температури у квартирах.
Мінімально допустиме значення цієї зими буде 16 градусів, а середнє — 18 градусів, — повідомив Шмигаль.
Ціни на гарячу воду та тепло цьогоріч не зміняться.
Теплову енергію вимірюють у гігакалоріях (Гкал). Сьогодні для того, щоб підігріти кубометр води, потрібно 0,060 Гкал.
Тариф на опалення від Київтеплоенерго становить 1655 грн/Гкал.
Для тих, хто живе у столиці та не має лічильника — 38,50 грн/кв. м.
За словами мера Києва Віталія Кличка, температура у квартирах у столиці може опускатися до позначки 18 °С. До війни ця позначка була 21-22 °С.
Наразі у Києві ремонтують електромережі.
Їх перевіряють і лагодять для того, щоб жителі могли за потреби користуватися обігрівачами і не створювати перебої з електрикою.
На випадок відсутності газу чи електрики влада підготувала запаси палива та генератори. За словами мера, якщо таке станеться, то інфраструктура міста деякий час зможе автономно функціонувати.
Школи, лікарні та дитячі садки за таким розкладом будуть забезпечувати світлом і газом насамперед.
Наразі Кличко закликає місцевих жителів самостійно готуватися до зими, запасатися теплими ковдрами тощо.
У Львові та області місцеві котельні вже підготувалися до зими майже на 100%.
Надзвичайні ситуації влада не виключає, тому депутати перебувають у пошуках альтернативних варіантів: замовляють буржуйки, закуповують теплові генератори та дрова.
Усе це хочуть встановлювати у підвалах будинків та притулках.
Так люди зможуть зарядити електронні пристрої та зігріватися.
А от щодо Донецької області, то тут ситуація складніша.
Ми активно працюємо над тим, щоб наслідки бойових дій ліквідувати якнайшвидше… Опалювальний сезон розпочнеться у всіх регіонах. Зрозуміло, що окремі громади Донецької області мають специфіку — сьогодні вирішується питання щодо постачання газу туди, — говорить Олексій Чернишов.
Втім додає, що у прифронтових районах це залежить від розвитку бойових дій, і слід бути готовими до виключень.
Влада Запоріжжя заявляє про те, що у місті потрібно зробити запаси газу. Люди, які живуть у приватних будинках, своєю чергою, мають запастися паливом та дровами.
У містах та селах, які окуповані, тепла та газу цього року може й не бути.
Проблема полягає в тому, що електромережі та газопроводи перебиті.
Через можливі проблеми з комунальними послугами влада може оголосити обов’язкову евакуацію у деяких містах та селах Запоріжжя, Херсона та Харкова.
За словами харківського голови ОВА Олега Синегубова, місто готується до опалювального сезону 2022-2023.
Однак через те, що Росія знищує критичну інфраструктуру, влада обмірковує всі варіанти. Це стосується заходів евакуації мирного населення.
Багато хто заплутався з платіжками за газ. У нашому матеріалі ми детально пояснили, як правильно платити за газ і повернути свої кошти.
Щодня ми розповідаємо багато корисної інформації, яка точно стане у пригоді тобі чи твоїм знайомим і рідним. Щоб не пропустити такі матеріали, підписуйся на наш Telegram-канал.