Уряд протокольним рішенням погодив часткове відновлення бронювання для військовозобовʼязаних.
Про це повідомляє пресслужба Кабміну.
Продовжити бронювання зможуть ті, хто отримав статус заброньованого до 31 травня 2024 року. Відповідне рішення щодо часткового відновлення бронювання погодили на протокольному засіданні уряду за пропозицією першого заступника міністра оборони.
Водночас аудит рішень про присвоєння статусу критично важливих підприємств, які були ухвалені в останні чотири місяці, триватиме до 15 листопада.
Причина аудиту – аномальне зростання кількості критично важливих підприємств та кількості заброньованих працівників. Це зроблено в інтересах посилення обороноздатності держави та для недопущення зловживань.
Тож до середини листопада критичні підприємства не зможуть забронювати своїх працівників через портал Дія у зв’язку з тимчасовою зупинкою цієї послуги.
Як уникнути проблем з ТЦК та на блок-постах до 15 листопада та чи сприяє цьому продовження бронювання військовозобов’язаних на 3 місяці — розповідаємо далі.
Уряд призупинив бронювання працівників критичної інфраструктури через портал Дія до 15 листопада 2024 року для перевірки прозорості процесу.
Тож ті чоловіки, термін бронювання яких завершується найближчими днями, можуть опинитися в ситуації, коли їм доведеться переконувати ТЦК в праві на бронь.
На цей випадок Кабмін розробив рішення. Нині в Україні діє постанова щодо продовження бронювання військовозобов’язаних, згідно з якою бронь автоматично продовжується на три місяці.
Оскільки у найближчі тижні відділ кадрів критичних підприємств не зможе поновити бронювання через Дію, чоловіки можуть послуговуватися пунктами цієї постанови.
Текст постанови стверджує, що продовження бронювання військовозобов’язані отримають автоматично, нових наказів щодо відповідних відстрочок Міністерство економіки не видаватиме.
Тож для того, щоб уникнути неприємних ситуацій з представниками ТЦК або на блокпостах, чоловікам з бронюванням варто роздрукувати текст постанови про автоматичне продовження бронювання на 3 місяці та пред’являти його разом з документом про бронь.
Незайвим буде пояснити, у чому виникла складність з подовженням бронювання, вказавши, що підприємство наразі немає можливості оформити новий документ.
Навіть при отриманні бронювання військовозобов’язаний чоловік повинен повідомити про це ТЦК та СП і надати відповідні документи, розповів юрист практики військового права ЮК Приходько та партнери Михайло Лобунько в коментарі РБК-Україна.
Тобто якщо у ТЦК не мають інформації про бронювання, навіть за наявності документа вони можуть надсилати чи вручати повістки. Тож у будь-якому разі треба оновити свої дані, щоб центри комплектування знали про бронь.
Бронюванням працівників займається безпосередньо адміністрація критичного підприємства. Керівництво має подати заяву з переліком працівників, яких потрібно забронювати, до Міністерства економіки. Ті, своєю чергою, направляють запит до Генерального штабу ЗСУ і надають бронь або відмовляють у бронюванні.
Бронювання на кожного заявленого працівника зазвичай видають терміном на півроку.
Тож кожні півроку на працівників критично важливих підприємств мають видати повторне підтвердження бронювання.
Ми також розповідали про зміни до порядку бронювання військовозобов’язаних у 2024 році.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.