Цьогоріч вищі навчальні заклади вимагають написання мотиваційного листа для вступу на будь-яку навчальну програму. Що таке мотиваційний лист та як його правильно писати — читай в матеріалі.
Окрім обов’язкового завдання для вступу 2024, мотиваційний лист часто пишуть вступники, які обирають творчі професії. Наприклад, майбутні журналісти, актори тощо.
Крім цього, мотиваційний лист часто потрібно писати для вступу за кордон, при прийманні на роботу (залежить від компанії), подаючись на освітні програми та гранти. Тому в наш час все ж потрібно знати, як правильно писати мотиваційний лист.
Мотиваційний лист — це шанс представити себе як вмотивовану, цікаву та відповідальну особистість. Зазвичай це розповідь на кілька сторінок про те, наскільки ти хочеш навчатися в обраному виші або працювати в омріяній компанії.
Для того, аби твій мотиваційний лист не відклали осторонь, потрібно зробити яскравий та цікавий опис твого унікального я.
Це потрібно для того, щоб показати, хто ти є і чому ти хочеш, щоб тебе прийняли. Саме він буде найважливішим аргументом на вступі 2024.
Лист може вирішити шанси на вступ, коли два абітурієнти на одну конкурсну пропозицію мають однаковий конкурсний бал із точністю до 0,001.
У такому разі приймальна комісія розглядатиме мотиваційні листи абітурієнтів і прийматиме рішення на користь того вступника, чию мотивацію було розкрито краще. У решті випадків при вступі на бюджетне замовлення або контракт цей лист ні на що не впливає.
Часто на сайтах вишів викладають приклади та власні умови до мотиваційних листів. Однак є низка формальних умов, яких важливо дотримуватися:
За структурою лист має містити шапку (відомості про адресата та адресанта), звертання, вступ, основну та кінцеву частини. В основній частині варто описати факти, які зможуть позитивно вплинути на розв’язання питання про зарахування на навчання (на кілька абзаців).
Наприклад, розповісти про свої успіхи у навчанні. Далі написати про свої здобутки, що будуть корисними для навчання за фахом.
Крім цього, часто звертають увагу на соціальні навички, необхідні для здобуття окремих професій та подальшої успішної роботи за фахом (наприклад, психологом, педагогом, юристом, менеджером тощо). Тобто в кінці варто завершувати текст невеличким підсумком на кілька речень, які повинні підтвердити твою готовність навчатися.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.