Україна зараз як ніколи потребує підтримки своїх партнерів для закриття простору над важливими об’єктами та задля вдалого контрнаступу. США планує підписати указ, який забезпечить українських військових зенітно-ракетними установками ППО Patriot.
Що таке ЗРК Patriot та які його характеристики — читай у матеріалі.
Американський зенітний ракетний комплекс MIM-104 Patriot виробляє американська компанія Raytheon, яка є найбільшим у світі виробником керованих ракет. Таке озброєння є у США та її союзників.
Система Patriot створювалася з 1963 року як основна платформа повітряного захисту на середніх та великих висотах. На додаток до цього, Patriot є платформою перехоплення балістичних ракет, причому з появою PAC-3, це завдання є основним призначенням комплексу.
Окрім пускових установок та власне ракет кількох можливих типів, до складу комплексів Patriot входять також радіолокаційна станція, пункт управління та інше допоміжне експлуатаційне обладнання.
ЗРК Патріот складається з ракети повітряного перехоплення та високопродуктивної радарної системи. Вперше така ракетно-зенітна установка використовувалася під час війни у Перській затоці, але тоді вона стала корисною як протиракетний, а не протиповітряний ЗРК.
Depositphotos
Вартість постачання 9 батарей систем Patriot може доходити до $9 мільярдів.
Вартість пуску однієї ракети становить близько $3 мільйона.
Наразі такий ЗРК є на озброєнні США, Польщі, Румунії, Німеччини, Нідерландів, Греції та ще десятьох країн світу.
Раніше ми писали характеристики та пояснювали, як росіяни модифікували ракети С-300 у війні проти України.
Підписуйся на наш Telegram та стеж за останніми новинами!