Росія нещадно б’є по українських житлових будинках та об’єктах критичної інфраструктури. Ворог не шкодує дорогих ракетних установок для ураження мирних областей України, а серед них — швидкі, точні та дуже небезпечні ракети. Сьогодні ми розповімо про ракети типу С-300 та їхні характеристики.
С-300 не є новітньою зброєю. Її виробництво розпочалося ще у 1975 році в СРСР. Перші серійні випуски стартували уже у 1979 році.
Важливими якостями всіх комплексів сімейства С-300 є:
Тобто такі ракети можуть працювати, зокрема, із впровадженням інших комплексів ППО в єдину для всіх батарею.
Ракети С-300 можуть протидіяти балістичним ракетам малого та середнього радіуса дії, цілям на низьких висотах.
Unsplash
Росіяни використовують ракети С-300 в Україні від початку вторгнення. Навіть модифікують їх та перероблюють для ураження наземних цілей. Однією з багатьох таких цілей росіяни зробили гуманітарну колону у Запорізькій області, прицільно розстрілявши людей 30 вересня.
Окрім Запоріжжя, Росія повсякчас уражає й інші міста країни: Харків, Миколаїв.
С-300 має кілька класифікацій, залежно від яких корегується і їхня дальність: від 150 до 300 км.
Саме так і з’являються російські вкиди про те, що Україна сама себе обстрілює.
Примітно, що у 2012 році Росія модернізувала ці установки, а у 2013 уже поставила три такі установки на своє озброєння.
Depositphotos
Системи С-300 також використовують і в НАТО: вони є на озброєнні Болгарії, Словаччини та Греції. До слова, Словаччина свої ракети С-300 типу С-300ПМУ передала Україні у квітні цього року.
Але, окрім старого радянського озброєння, РФ має й сучасні, більш точні ракети. Характеристики гіперзвукової ракети Кинджал можеш дізнатися у нашому матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.