19 березня 2024 року у Німеччині, на військово-повітряній базі Ramstein AB, відбулася 20 зустріч союзників України. Від Рамштайну-20 в українців були чималі очікування. Цю зустріч очолив глава Пентагону Ллойд Остін, на Рамштайн також прибув голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Чарльз Квінтон Браун-молодший.
Загалом на зустріч запросили міністрів оборони та військових посадовців з понад 50 країн світу.
Які результати Рамштайну 20, які цілі ставила Україна і яку допомогу ми отримаємо, розповідаємо далі у матеріалі.
За повідомленням Міноборони України, Фінляндія надасть 30 млн євро на закупівлю артилерійських снарядів для України в рамках чеської ініціативи.
— Ми вдячні нашим фінським партнерам за це важливе рішення та непохитну підтримку. Разом ми переможемо! — йдеться у заяві.
Також стало відомо про три пакети військової допомоги від Бельгії, до яких також увійдуть Рисі.
За повідомленням того ж Міноборони України, головною темою на обговоренні стали боєприпаси.
— Дуже велика кількість країн заявила про пакети допомоги, в які входять боєприпаси — 155 мм, 152 мм, 105 мм — та інші. Українська сторона вдячна партнерам за те, що по всьому світу шукають та знаходять амуніцію, необхідну для наших військових.
Також на Рамштайн-20 обговорили й постачання ППО. Також відомо, що заходи з підготовки F-16 йдуть чітко за планом.
Україна активно працює з усіма залученими країнами: США, Данією, Бельгією, Нідерландами, Румунією та іншими партнерами.
Кілька країн також доєдналися до дронової коаліції.
Перші результати — конкретні дрони, які очікують в Україні в кінці березня. Коаліція опрацьовує можливість інвестування в українських виробників дронів.
Також, за результатами Рамштайн-20:
Про проведення Рамштайну 20 стало відомо 9 березня цього року. Відтоді світ спостерігав за зустрічами та розмовами між вищим військовим керівництвом України та країн-союзників.
За кілька днів до Рамштайну голова Міноборони України Рустем Умєров та головнокомандувач Олександр Сирський провели розмову з Ллойдом Остіном стосовно зустрічі 19 березня.
З нетерпінням чекаємо більш детальної взаємодії з кожною з коаліцій можливостей під час нашої зустрічі у форматі Рамштайн. Вдячний за чітку та послідовну підтримку України, — повідомив міністр оборони у своєму Х.
Напередодні Рамштайну голова Пентагону наголосив, що коаліція зосередиться на нагальних потребах України на полі бою та довгостроковій безпеці.
Перед початком 20 зустрічі Рамштайн західні партнери давали чіткі сигнали, що вони продовжуватимуть підтримувати Україну та надавати необхідні зброю та кошти.
Розпочалися офіційні зустрічі та заходи, під час яких партнери обговорювали можливість передати Україні деяку зброю. Наприклад, 15 березня канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Франції Емануель Макрон та прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск зустрілися у Берліні, де обговорили можливість створення нової коаліції засобів реактивної артилерії великої дальності в рамках формату Рамштайн.
— Ми маємо зробити все можливе, щоб організувати якнайбільше підтримки для України, — сказав Олаф Шольц.
За його словами, Веймарський трикутник як дипломатичний формат співпраці Франції, Німеччини та Польщі є важливим для політичного обміну думками.
Премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск у своєму Х написав, що солідарність з Україною має визначатися у вчинках.
— Справжня солідарність з Україною? Менше слів, більше боєприпасів.
True solidarity with Ukraine? Less words, more ammunition.— Donald Tusk (@donaldtusk) March 15, 2024
True solidarity with Ukraine? Less words, more ammunition.
На зустрічі йшлося про закупівлю Заходом зброї для України на світовому ринку, а також збільшення виробництва на території самої України.
За повідомленням видання Reuters, Ллойд Остін намагатиметься переконати союзників у прихильності уряду Джо Байдена до України та неухильності США у допомозі Україні.
— Міністр оборони США Ллойд Остін у вівторок спробує переконати європейських союзників, що адміністрація президента Джо Байдена все ще віддана підтримці України.
Навіть якщо у Вашингтона фактично закінчилися гроші, щоб продовжувати озброювати Київ і є мало ознак того, що Конгрес зробить кроки для поповнення коштів, — йдеться у статті.
Традиційно, партнери не розголошують інформацію про зброю, яку планують надати Україні: задля безпеки та аби не інформувати ворога.
Водночас, ймовірно, йдеться про далекобійні ракети HIMARS чи M270.
Як заявив у коментарі Фактам ICTV заступник директора українського Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь, ймовірно, на зустрічі йтиметься про передання тієї зброї, яка вже раніше надавалася ЗСУ.
Також він наголосив на важливості теми про постачання 800 тис. боєприпасів для артилерії, які були знайдені Чехією в третіх країнах.
Unsplash
Перед початком зустрічі Рамштайн видання Радіо Свобода повідомило, що міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус анонсував новий пакет військової допомоги для Києва.
— Прогрес у напрямку боєприпасів є. З одного боку, завдяки чеській ініціативі, але ми також зможемо оголосити ще один пакет тут сьогодні.
Отже, справа просувається інколи маленькими, інколи більшими кроками, але головне — це постійне постачання боєприпасів, — заявив Пісторіус
Нещодавно про свою найбільшу допомогу заявила Швеція: що водить до пакета допомогу Україні від Швеції, читай в іншому матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.