У віці 16-17 років хлопці починають замислюватися над отриманням приписного та тим, як стати на військовий облік. З початком вторгнення Росії правила для школярів дещо змінилися. Зокрема тепер не потрібно проходити військово-лікарську комісію.
Детально про військовий облік для школярів, коли на нього треба стати та як відбувається ця процедура, розповіли в УП. Життя.
На обліку призовників перебувають чоловіки віком від 16 до 25 років. Їх приписують до призовної дільниці та вносять їхні дані до реєстру Оберіг. Це потрібно, щоб розуміти, скільки людей потенційно можна призвати на службу.
Ставання на облік не означає миттєву мобілізацію. За законом, чоловіка не можуть мобілізувати до досягнення ним 25 років. Приписка проходить щорічно з січня по березень.
Працівники школи, голови сільських, селищних, міських рад, керівники установ чи організацій, голови ОСББ будинку та інші мають нагадати юнакам про обов’язкове проходження цієї процедури.
У повістці для школярів буде зазначена дата, коли він має прийти до ТЦК. Тепер процес постановки хлопців на військовий облік відбувається централізовано, зазвичай всім класом, розповідає адвокат юридичної компанії Міллер Андрій Новак.
Школярів ставлять на облік у ТЦК за місцем навчання або проживання. Якщо школяр не може стати на облік разом з усіма, він має зробити це окремо.
За порушення правила школяру або його батькам доведеться сплатити штраф у розмірі 17-25,5 тисячі гривень.
Згідно з законом Про військовий обов’язок і військову службу, окрім 16-річних школярів на облік призовників до 25 також повинні стати:
Школярі мають взяти до ТЦК паспорт та ідентифікаційний код, а потім написати заяву про взяття на облік. Після цього на них заводять особову справу і заносять їхні дані до реєстру Оберіг.
Відтепер на облік можна ставати без проходження ВЛК. Комісію треба пройти, коли у 25 років чоловік стане військовозобов’язаним і буде підлягати мобілізації. Або у разі, якщо юнак захоче піти служити до ЗСУ добровільно.
Згідно з постановою № 932, тим чоловікам, які зверталися до Міграційної служби, щоб оформити український чи закордонний паспорт, не потрібно йти до ТЦК. Їхні дані автоматично підтягнуться до реєстру Оберіг.
Тобто, якщо допризовник втратив паспорт і планує отримати новий, його поставлять на військовий облік автоматично, використавши інформації з Демографічного реєстру.
Це ж стосується й тих, хто звертається за консульськими послугами за кордоном. Їх поставлять на облік, отримавши дані через систему Трембіта.
Постанова Кабінету Міністрів нагадує, що всі військовозобов’язані, призовники та резервісти повинні:
А також читай, що буде, якщо не стати на військовий облік.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.