Майже в кожному місті є великий годинник, який вже давно працює і допомагає місцевим жителям зрозуміти, котра зараз година. А чи відомо тобі, як працюють ці годинники та як за ними доглядають?
У Снятині такий годинник розташований на верхівці ратуші. А доглядає за ним тендітна жінка. Людмила Рокицька — годинникарка.
Щодня, без вихідних, за будь-якої погоди піднімається на висоту 50 м, адже саме там її робоче місце. Щоранку вона проходить 150 сходинок і піднімає нагору три бочки. Вага кожної — понад 70 кг.
Ці діжки потрібні для роботи годинника, адже вони обертають шестерні. За годинником на вежі Людмила доглядає понад рік. Досі в Снятині це робили лише чоловіки.
Медсестра за фахом потрапила на цю роботу майже випадково. Раніше тут працював її родич, а коли надумав звільнятися — запропонував місце їй.
— Коли мені запропонували цю роботу, я сказала, що мені спершу треба ознайомитися з роботою, зрозуміти, складно це чи ні.
Я прийшла та зрозуміла, що не все так страшно, як здається. Спочатку я не розуміла, як механізм взаємодіє між собою, тож тільки через два місяці змогла повністю розібратися з роботою годинника, — розповідає жінка-годинникарка.
Завдяки вдалому розташуванню ратуші, годинник чутно за кілька кілометрів. Тож місцеві жителі настільки звикли до нього, що коли він відбиває чверті, уже й не помічають. А щойно він затихне — одразу тривожаться.
Людмила розповідає, що сам годинник перебуває майже в оригінальному стані, лише найкрихкіші деталі механізму були замінені.
Нагадаємо, що раніше ми розповідали про те, як українець самотужки зрушив з місця літак.