Ремонтантна малина — це малина яка здатна за теплий період давати врожай два рази. Перший раз — на пагонах з минулого року, другий — на молодих пагонах. Читай, як доглядати ремонтантну малину влітку, — у нашому матеріалі.
Оскільки ремонтантна малина родить дворазово, то часто другий урожай просто не встигає визріти. Тому багато садівників жертвують літнім урожаєм, зате отримують розкішний осінній — великі солодкі та ароматні ягідки зріють аж до жовтня.
Для того, щоб отримувати хороші урожаї, потрібно правильно доглядати за малиною.
Малина має неглибоку кореневу систему й через це може відбуватися пересихання верхнього шару землі, це може зіпсувати урожай, а то й знищити кущ. Тому весь вегетаційний період рослині потрібні рясні й регулярні поливи, особливо в регіонах з сухим і спекотним літом. Грунт має промокати в глибину на 30-40 см. Середня норма поливу: на 1 кущ 2-3 відра води один раз в тиждень.
Але якраз в момент, коли починається цвітіння і масово з’являються ягоди, поливи слід скоротити. Коли води забагато, ягоди починають гнити прямо на стеблах. Тому в суху погоду вистачить одного відра під кущ 1 раз в тиждень, а під час дощів поливи варто припинити.
Холодну воду бажано не використовувати. Краще якщо вона трохи прогріється. Якщо вкрити землю мульчею, яка не дасть пересихати волозі, то частоту поливів можна скоротити.
Якщо перед посадкою малини перекопати ґрунт на ділянці, додаючи добрива, то ремонтантна малина не потребуватиме підживлення упродовж 2 років.
Починаючи з третього року, необхідно вносити добрива щорічно.
Влітку малинник підгодовують мінеральними та органічними добривами.
Мінеральні добрива для малини:
Pexels
Підживку мінеральними добривами необхідно робити по вологому ґрунту, щоб молоді корінці не отримали опіків.
Основні органічні добрива для малини:
Протягом сезону органічної підгодівлі можна не робити, якщо регулярно мульчувати малинник перегноєм або компостом (10-15 кг на 1 кв. метр). Якщо ж органічні добрива недоступні, роблять перше підживлення селітрою. Наступні підживлення — нітроамофоскою (з розрахунку 30-40 г на 1 кв. метр).
У липні збирають урожай малини. Рекомендують робити це 1 раз у 2 дні. Зіпсовані плоди збирають в окрему тару.
Зібрані зіпсовані ягоди не можна кидати на землю. У них можуть знаходитися личинки малинового жука.
В серпні, після збору врожаю, пагони, які відплодоносили, зрізають під корінь. На кожному кущі залишають по 2-3 сильних пагони.
Щоб щось мати — коло всього треба попрацювати. Малина чи не найбажаніша ягода взимку. Збирай урожай, роби заготівлю на зиму й імунітет від хвороб тобі забезпечено.
А як запастись малиною на зиму — читай у нашому матеріалі про три способи заморозки малини.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.