Зовсім нещодавно мережею розлетілася фотографія та допис зооволонтерки Дарії Бронської, яка помітила у тамбурі вагона УЗ Інтерсіті бійця Нацгвардії зі службовою собакою Ермі породи лабрадор. Дівчина писала: не могла втримати сліз, коли військовий відповів їй, що у вагоні їм їхати не можна через розмір чотирилапого.
Укрзалізниця ж відреагувала: такими є правила перевезення тварин великих порід.
Коментарі під дописом та у широтах мережі розділилися: хтось сприймає правила УЗ як неповагу і до військового, і до тварин. Інша частина користувачів — зокрема й тих, хто самі є петперентами собак великих порід, переконують: працівники УЗ вчинили згідно з нормами та законами, до того ж згодом українці побачили реакцію й самої Нацгвардії.
Щоб не потонути у вирі емоцій, пропонуємо наш матеріал, де ми зібрали деталі історії, реакції відповідних сторін та правила перевезення тварин у громадському транспорті. Також ми розповімо, що робити, якщо ти хочеш змінити чинні правила.
Зооволонтерка Дарія Бронська в Instagram опублікувала допис, де розповіла історію нацгвардійця та його службової собаки Ермі.
— Запитавши у хлопчини, чому він з речами у тамбурі, він важко видихнув і сказав “не дозволяють”. Людина, яка нас захищає і службова собака, мають їхати понад 2,5 год у тамбурі, — написала дівчина.
Її допис миттєво розлетівся мережею. Пасажирка та волонтерка попросила Укрзалізницю переглянути правила перевезення тварин, аби уникнути таких ситуацій.
Укрзалізниця відреагувала на ситуацію у коментарі під постом, а згодом нагадала про правила перевезення тварин у своєму Instagram.
— Від початку широкомасштабного вторгнення Укрзалізниця евакуювала понад 120 тис. тварин. У таких надзвичайних умовах про будь-які правила перевезень не йшлося. Рятували всіх. Ми й надалі у разі потреби завжди поруч, відкриті до свідомих і конструктивних пропозицій.
Наразі наші працівники керуються чинними правилами перевезень тварин. Дотримання правил обов’язкове для всіх учасників перевезень: як провідників (стюардів, роз’їзних касирів), так і пасажирів.
Пасажир з собакою подорожували у поїзді класу Інтерсіті, в яких перевезення собак великих порід не допускається.
Наші працівники шанують захисників та знають, як їм важливо бути вдома чи деінде вчасно, тому всупереч вузьким нормам правил знайшли можливість допустити пасажира-військового зі своїм вихованцем на борт поїзда, — йдеться у коментарі.
Unsplash
Директор філії УЗ Олександр Петровський у Facebook зазначив, що УЗ готова змінювати правила.
— Ми б точно хотіли зробити поїздки ще зручнішими, щоб ніхто не мав стояти в тамбурах. Відкриті до ідей — окремі зарезервовані місця для пасажирів з улюбленцями, видавати тимчасово переноски/намордники, тим хто не подбав заздалегідь — кидайте ідеї.
Видозмінимо правила, підлаштуємось. Європейські приклади не допоможуть, там все жорстко і жодної любові до лабрадорів у поїздах не проглядається, — написав він.
На інцидент згодом відреагували й у Нацгвардії. Як зазначається у коментарі керівника пресслужби Нацгвардії Руслана Музичука виданню hromadske, формування Нацгвардії має спеціальний транспорт для перевезення собак саме задля того, аби, зокрема, уникати таких ситуацій.
Цей випадок — збіг обставин, і військовий сам сказав провіднику, що їхатиме в тамбурі, оскільки діють правила, які не дозволяють заводити службових собак у такі місця, — йдеться у коментарі.
Також він додав, що у прес-службі Нацгвардії вважають питання правил перевезення тварин у поїздах радше цивільним, ніж військовим.
Укрзалізниця повідомила, що спільно з партнерами та зоозахисними організаціями вони постійно розміщують відповідні правила щодо перевезення тварин у потягах.
Розповідаємо тобі про них.
Придбати квиток на тварину можна у додатку Укрзалізниці разом із пасажирським квитком або окремо, або у касі, у провідника.
У регіональних поїздах діють особливі правила перевезення домашніх тварин:
Свійська птиця перевозиться лише у загальних вагонах і регіональних поїздах. Перевозити отруйних, диких і небезпечних тварин заборонено.
Якщо ти незадоволений (-а) наявними правилами УЗ щодо перевезення тварин, або маєш інші зауваги, можеш надіслати свої пропозиції на service@uz.gov.ua.
Для домашніх тварин в Україні створили спеціальний Єдиний реєстр. Яка його функція і чим допоможе петперентам, читай в іншому матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.