У перший же день — потужний старт. Один зі столичних кінотеатрів зібрав зацікавлених у сучасному українському та іноземному документальному кіно та представив чимало робіт.
Ведучими урочистої церемонії фестивалю стали Вадим Карп’як та Григорій Герман.
Усій команді фестивалю на відкритті подякувала виконавча директорка ICTV, ICTV2, Starlight Doc та водночас співорганізаторка Doc Kyiv Fest Анастасія Штейнгауз. Каже, без сценаристів, режисерів, креаторів влаштувати цей захід було б неможливо.
Ми живемо таке життя, яке варте того, аби ми його фільмували. Наша задача як фестивалю — закохати глядачів у документальне кіно, — додала Анастасія.
Такий формат фестивалю є унікальним у світі, заявила генеральна директорка Одеського міжнародного кінофестивалю Анна Мачух, яка є також співорганізаторкою Doc Kyiv Fest. Адже середньометражні фільми не часто відбирають для показів на фестивалях. Тож подія є справді надзвичайною.
Маємо три дні на те, щоб ознайомити глядачів із фільмами. Отримали дуже багато заявок, із яких було складно обирати найкращі. Але в результаті в нас вийшла справді цікава та якісна конкурсна програма.
Фільми програми Незламні представили особисто знімальні групи: Йди за мною (режисер Любомир Левицький), Непомітне (режисер Олександр Бочко), та Очі (режисер Роман Войтко).
Також у програмі Нові горизонти фільм Помідор, Великий торт і Перемога (режисерка Катерина Тюріна), а також Ми повернемо довіру харків’ян та будемо якісно обслуговувати житлові будівлі (режисер Максим Ходак).
Національний конкурс представили стрічки Домівка на спині (режисер Володимир Бакум) та Одеса уві сні (режисер Кирило Наумко).
Відбулися також й спеціальні покази — Пасанг: у тіні Евересту (реж. Ненсі Свендсен) і Фред і Роуз Вест: любов та вбивство (реж. Ремоне Джонс).
Разом із тим відкрилась онлайн-частина фестивалю — Doc Kyiv Industry. Розпочали з онлайн-лекції головного редактора Filmfestival.com Бруно Шателіна на тему Маркетингові кампанії та інструменти для документальних фільмів. Інтерв’юеркою стала маркетинг-директорка Starlight Media Олена Мартинова.
Відбулась також дискусія на тему підтримки документального кіно, яку модерувала директорка департаменту корпоративних комунікацій та сталого розвитку Starlight Media Яна Гончаренко.
Родзинкою першого дня фестивалю став документальний фільм режисера Антона Птушкіна — Ми, наші улюбленці та війна. Антон розповів, що спочатку фільм задумали для англомовної аудиторії, тому багато героїв говорять англійською. Ідея виправдала себе: незабаром фільм покажуть на одному з американських каналів. Але історії з фільму варті того, щоб їх побачили й українці, зазначив автор.
За ці півтора року, поки ми знімали цю картину, у мене було почуття провини, що я знімаю тварин, а не людей. Але я хочу вірити, що це кіно і про людей також. А може, і більше про людей, ніж про тварин.
Ми взяли ексклюзивне інтерв’ю з однією з режисерок фестивалю. Юлія Гонтарук розповіла про те, як знімала свій фільм Фортеця Маріуполь. Саймон.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.