Після початку повномасштабної війни Росії проти України світ почав більше стежити за подіями, які у нас відбуваються. Зріс інтерес західної аудиторії до української історії та культури.
Щоб задовольнити попит, іноземці почали приїздити в Україну та знімати документальні проекти. Одним з таких є документальна стрічка Озброєні піснею американця Раяна Сміта, яка виходить в український прокат уже 12 вересня.
Вікна-новини та кінокомпанія Артхаус Трафік підготували добірку документальних фільмів, які зняли іноземці про Україну останнім часом.
Ця стрічка зʼявиться в українських кінотеатрах уже 12 вересня. Її режисером став Раян Сміт. Раніше він зняв документальний фільм NFL 360: Хто, якщо не ми про гравців Української Ліги Американського Футболу, які долучилися до ЗСУ на початку повномасштабної війни.
Новий проект Сміта розповідає про Святослава Вакарчука, Світлану Тарабарову, Андрія Хливнюка, Колю Сєргу, оперного співака Сергія Іванчука та інших. Про особисту боротьбу артистів з ворогом. В окопах чи на сцені.
Документальну стрічку Шона Пенна та Аарона Кауфмана почали знімати ще восени 2021 року. Спочатку фільм досліджував феномен Володимира Зеленського — перетворення з комедійного актора на політика.
Та потім знімальна група разом з Шоном Пенном зустріла повномасштабне вторгнення 2022 року в Україні. Після цього задум змінився. Автори почали фіксувати, як Україна бореться за своє існування.
Цей фільм вийшов ще до повномасштабної війни. Його зняв словацький режисер Петер Керекеш у 2021 році. Молода жінка Люба народжує сина у колонії, там же виховує хлопчика.
Світова прем’єра стрічки відбулася у 2021 році на 78 Венеційському кінофестивалі. Хоча стрічку вважають художньою, ролі в ній виконали справжні вʼязні. Тому це щось суміжне між художнім та документальним кіно.
Цей фільм вийшов у 2024 році. Його зняв американський режисер Брендан Белломо. Стрічка розповідає про українських художників-керамістів Славу, Аню та їхнього близького друга Андрія, які на початку повномасштабної війни вирішили лишитися в рідному місті та продовжувати свою творчість.
Премʼєра відбулася на кінофестивалі незалежного кіно Sundance, де стрічка виграла Гран-прі в конкурсі американської документалістики.
Фільм вийшов минулого літа. Режисером став американець з українським корінням — Девід Гутник. Стрічка оповідає історії митців, які на початку повномасштабного вторгнення творили у Львові, щоб репрезентувати Україну у світі.
У стрічці зʼявились Степан Бурбан (автор та виконавець гурту Паліндром), Ляна Мицько (директорка Львівського муніципального мистецького центру), Богдана Давидюк (художниця та ілюстраторка) та інші. Стрічка здобула нагороду на міжнародному кінофестивалі Tribeca Festival.
Раніше ми ділилися добіркою українських біографічних фільмів.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.