Успішне виконання бойових завдань залежить від багатьох факторів, які часто не піддаються впливу людини. Наприклад, значну роль на фронті грає навіть погода. Проте деякі речі залежать лише від правильних спеціалістів, зокрема йдеться й про стабільну комунікацію між підрозділами. Його забезпечують особливі фахівці, які 8 липня, відзначають День військ зв’язку та кібербезпеки ЗСУ.
Це свято вже довгий час дарує українцям нагоду вшанувати відвагу та професіоналізм тих, хто стоїть на захисті держави від кіберзагроз та забезпечує надійний зв’язок між військовими підрозділами. Тому розповідаємо далі про історію та значення Дня військ зв’язку та кібербезпеки ЗСУ.
Дата для вшанування військ зв’язку та кібербезпеки було обрано ще у 2000 році тодішнім президентом України Леонідом Кучмою. Саме за його наказом 8 липня стало Днем військ зв’язку та кібербезпеки ЗСУ.
Свято було встановлено на честь початку підготовки перших військових зв’язківців на базі колишнього Костянтинівського юнкерського військового училища в 1920 році.
Проте насправді історія українських зв’язківців дещо давніша, оскільки бере початок у 1917 році, коли було створено відділ зв’язку в Українському генеральному військовому штабі. Тоді його очолив генерал-хорунжий Армії УНР Олександр Козьма. До того військовий брав активну участь в українізації військових фронтових частин та формуванні українського війська.
Разом з тим, за часів правління Павла Скоропадського також було забезпечено роботу відділу зв’язку Генштабу, де працював радіотелеграфний підрозділ чисельністю в кілька сотень осіб.
Також існували спеціальні радіотелеграфні сотні в армійських корпусах. Подібні структури працювали й за часів Директорії.
У часи незалежності України спершу було створено Головне управління зв’язку ЗСУ у січні 1992 року.
З того часу почалось формування частин зв’язку нашої держави, унаслідок чого було створено єдину систему, яка забезпечує управління військами в будь-яких умовах.
В умовах сучасної війни цей вид військ займається не лише налагодженням зв’язку, що забезпечує бойову діяльність підрозділів ЗСУ, їхню взаємодію, оперативність, а також надійність їхнього управління, але й безпекою у кіберпросторі.
Так, наприклад, українські ІТ-фахівці, які також входять до цього виду військ, можуть не лише захищати від російських атак українську мережу, але й завдавати ударів урядовим та пропагандистським онлайн-ресурсам РФ.
Про успіхи наших фахівців часом повідомляє Головне управління розвідки. Читай, як українці здійснюють кібератаки на інфраструктуру росіян та завдають їм збитків на сотні тисяч доларів.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.