У вересні 2023 року більшість церковних парафій в Україні (категорично проти висловилась УПЦ МП), перейшли на новоюліанський календар. За ним День святого Миколая святкували 6 грудня. Але оскільки це відбулося нещодавно і не всі ще звикли до нового календаря, ми нагадуємо про цю дату за старим стилем.
Читай докладніше, коли святкують День святого Миколая за старим календарем — у нашому матеріалі.
За старим календарем, українці святкують День святого Миколая 19 грудня, коли вшановують пам’ять Миколая Чудотворця. Церква шанує Миколая, як зразок глибокої, міцної, діяльної та істинної віри. Парафіям та монастирям ПЦУ та УГКЦ був даний певний період для переходу на новий календар свят.
Миколая назвали Чудотворцем, адже він завжди приходив на допомогу всім, хто опинився в біді — визволяв полонених, рятував від смертної кари, допомагав потопельникам, зцілював від недугів.
Українці здавна шанували Миколая. У літописах йдеться, що ще в 882 році в Києві діяла церква св. Миколи.
Своїм покровителем Миколая вважали моряки-козаки Запорізької Січі. Йдучи в плавання на човнах-чайках, вони брали ікони з зображенням святого.
До того ж на честь святого та покровителя мореплавців було названо українське портове місто Миколаїв. Також в Україні існував звичай на це свято варити пшеничне пиво.
Це свято особливо радісне для дітей. Перед Днем Миколая діти пишуть листи святому з побажаннями, а зранку на свято знаходять подарунки під подушкою. При цьому історики вважають, що звичаю дарувати щось дітям на Миколая в Україні спочатку не було. Це німецька традиція, яка поширилася потім на західноукраїнські землі, що перебували у складі Австро-Угорської імперії.
За радянських часів влада забороняла святкування Різдва, намагалася стерти релігійний образ святителя та всіляко відокремлювалася від західних традицій. Тому замість святого Миколая придумали Діда Мороза, що приносив дітям подарунки під ялинку на Новий рік.
Оскільки в нас демократична країна — кожен святкує, як вважає за потрібне. Багато вірян вже відсвяткували День святого Миколая 6 грудня, а є такі, які за звичкою і переконаннями святкуватимуть за старим стилем — 19 грудня. Але, головне, щоб усі розуміли, що це свято доброти, милосердя, милості та любові.
А хто має бажання розучувати з дітьми колядки на Різдво 2023 — для нього наш матеріал з добіркою колядок для дітей будь-якого віку.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.