Статеве виховання було і залишається важливою, та, на жаль, табуйованою темою у суспільстві. Про це свідчать — ні, навіть кричать, — коментарі людей під дописами на тему. “Не на часі”, “Жили без статевого виховання і нормально було”, “Це розбещує дітей”, “Ще нумо розповідати дітям, як це робиться” тощо.
Парадоксально, однак саме ці судження свідчать про повну відсутність розуміння статевого виховання як такого, і навпаки доводять гостру потребу введення теми в освіту для дітей.
Україна нині в антирейтингу за кількістю випадків ВІЛ, красномовною є й статистика підліткових вагітностей.
Ольга Сердюк працює директоркою фонду Олени Пінчук. Вона в ефірі телемарафону Єдині новини розповіла Яні Брензей про важливість впровадження уроків статевого виховання в школах України.
Ольга Сердюк каже: після розмови з Оксеном Лісовим щодо необхідності запровадження статевого виховання в школах України, розвиток у цій справі є. Однак, він дуже повільний.
— Тут часто постає питання на часі чи не на часі. З іншого боку, Міністерство освіти і науки у цьому складі дуже відкрите до нового. Однак це така “махіна”, велика система, яку треба рухати у протилежному напрямку швидко.
Нам потрібно напрацювати цю програму з урахуванням культурних та ментальних особливостей, а також підготувати вчителів, педагогів, вихователів до цієї теми.
Це довгий, складний, і зовсім недешевий шлях, — зазначає Ольга Сердюк.
Водночас запит серед молоді на тему однозначно є: тематичні серіали та блоги мають величезні перегляди та охоплення. Зокрема, над таким проектом також працює фонд Олени ПінчукЗа словами директорки фонду, колаборація з харківським брендом Keepstyle стала не менш важливим елементом популяризації теми статевого виховання в Україні.
Слоган колекції — It will be better next time (наступного разу це буде краще) покликаний почати обговорення досвіду перших сексуальних стосунків, досвід розлучень та створення нових стосунків.
Переглянути цей допис в Instagram Допис, поширений clothing brand with a punky soul (@keepstyle)
Допис, поширений clothing brand with a punky soul (@keepstyle)
— Ми хочемо сказати, що перший досвід може бути не ідеальним, але він є унікальним і ми є поруч, щоб розділити цей момент. А також цією колекцією хочемо нагадати: ти маєш дбати про своє фізичне і ментальне здоровʼя.
Адже будь-який досвід — це неоціненна річ, коли ми маємо його, то збагачуємося, зростаємо. І ми точно знаємо, що будь-який досвід наступного разу точно буде кращим, — зазначила Ольга.
Вона також додала, що для реклами нового проекту фонд залучив відомих інфлюенсерів, музикантів та блогерів, які мають популярність серед молоді.
Як зазначила директорка фонду Олени Пінчук, гроші за одяг у колаборації з харківським брендом Keepstyle підуть на виготовлення іншого, не менш важливого проекту про статеве виховання на платформі YouTube.
Чим більше та швидше аудиторія купуватиме одяг, тим швидше ми розпочнемо знімальний процес, — каже Ольга Сердюк.
Це є прикладом сталих та системних проектів, адже йдеться не лише про розвиток освітньої програми, а й про підтримку харківського бізнесу, який створила і яким керує жінка — що теж дуже важливо.
Якщо ж тобі ще важко говорити з дитиною про статеве виховання, подумай про купівлю відповідної літератури для маляти. Список книг про статеве виховання для дітей ми публікували раніше.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.