Втома і напруження стали невіддільною частиною життя українців. Нещодавнє дослідження, результати якого опубліковано на сайті Міністерства охорони здоров’я, вказує, що соціальні мережі відіграють важливу роль у підтримці ментального здоров’я.
Більшість опитаних в середньому проводять 1-2 години (27%) та 3-4 години (27%) на день у соціальних мережах чи месенджерах. При цьому 30% опитаних підозрюють, що це трохи забагато, але не називають це залежністю.
Цікаво, що ставлення до соціальних мереж ділиться навпіл:
27% опитаних бачать у них позитивний вплив на своє ментальне здоров’я, головним чином через можливість підтримки зв’язку з близькими та друзями (50%) та доступ до новин, що знижує рівень тривоги (47%).
Водночас 26% опитаних відчувають негативний вплив, пов’язуючи його з надлишком неперевіреної інформації (62%) та збільшенням рівня тривожності та переживань (52%).
Українці також назвали такі дієві способи для зниження рівня стресу та нервозності:
І рятуватися в інтернетах і серіалах є чому. Порівняно з минулим роком, показник невдоволеності своїм ментальним станом виріс для українців на 2 пункти.
13% опитаних визначають свій ментальний стан як незадовільний.
При цьому 36% опитаних вважають стан задовільним, а 51% — на середньому рівні.
Панівні відчуття серед українців — це втома (46%) та напруженість (44%), але разом із тим й надія (31%).
Причини стресу багатогранні: від повномасштабної війни, яка турбує 72% опитаних, до фінансових проблем (41%) та соціально-політичної нестабільності (38%). Ці фактори створюють потужний коктейль стресу, який несе з собою великі виклики для ментального здоров’я.
Pexels
Попри очевидну потребу в психологічній підтримці, 78% українців ніколи не зверталися за професійною психологічною допомогою, однак 40% з них не виключають, що колись це зроблять.
40% відчували потребу в психологічній підтримці протягом останніх шести місяців, проте тільки 8% звернулись до фахівців.
Основними бар’єрами на шляху до отримання допомоги стали переконання у можливості впоратися самостійно (25%) та висока вартість послуг (23%).
Психіатриня та медична психологиня розповіла нам, що таке гостра реакція на стрес та що із цим робити — радимо почитати.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.