Реальність українців — багато поганих новин, напруженість та постійний стрес. Однак протягом двох років повномасштабного вторгнення кожен та кожна переживали хоч найменше, однак щастя. Звичною реакцією на щось веселе є сміх.
Як зазначають у виданні Психологічна підтримка, інколи сміх та гумор можуть ставати захисним механізмом. Звідси виникає дещо незвична реакція людини, коли під час стресової ситуації вона сміється та віджартовується.
Чому таке виникає та чи погано це насправді — ми ділимося інформацією з тобою далі.
Коли людина опиняється у стресовій ситуації, організм мобілізується та кидає усю енергію на виживання. Однак тривале перебування у напруженому стані втомлює, тож мозок починає шукати інші захисні механізми, які допоможуть тілу та розуму.
Інколи таким захисним механізмом може стати гумор та сміх.
Також за жартами та гарним настроєм людина може намагатися приховати свої справжні почуття та емоції. Про деякі з таких емоцій — читай далі.
За постійними жартами людина із підвищеним рівнем тривожності може зʼясовувати, як до неї ставляться інші. Наприклад, якщо у дитинстві дитина не отримувала достатньо уваги та підтримки, то у дорослому віці вона шукатиме схвалення від інших.
Схвалення можна отримати багатьма способами, один із яких — жартувати, аби викликати сміх в інших.
Свою образу на когось ми можемо маскувати під гумор, хоча насправді у такий піковий момент ми користуємося сарказмом чи іронією.
Рexels
Гумор, як уже зазначалося вище, може бути захисним механізмом нашої психіки. Інколи для того, щоб пережити травму, яку ми отримали, ми можемо вдаватися до жартів.
Складається оманливе враження, ніби перетворивши щось страшне на смішне, людина впоралася із цією ситуацією та своїми емоціями.
Реакція сміху над трагічними подіями може свідчити про неадекватне сприйняття реальності.
Адже сміх над власною травмою не означає її пропрацювання.
Часто за жорстокими жартами людина може приховувати власну вразливість та страх, що інші люди сприймають її гірше, ніж вона того хоче. Тож інколи такі люди навіть самостверджуються коштом жартів над іншими.
Сміх також може виникати у момент шоку та розгубленості, коли свідомість ще не осягнула того, що відбулося, але мозок видав першу реакцію, яка здалася йому доречною.
І це нормально: кожен має свою швидкість обробки емоцій.
Зазначається, що у такій реакції, як і в усіх попередніх — немає нічого жахливого. Однак якщо ти помічаєш за собою частий сміх над тими чи іншими ситуаціями, які супроводжуються стресом — варто звернутися до психолога, аби обговорити, що насправді може тебе турбувати.
Особливо важливо, аби це розуміли чоловіки, адже в українському суспільстві досі існує стигматизація “сильної статі” та емоцій у чоловіків. Причини, чому чоловіки мають звертатися до психолога, знайдеш в нашому іншому матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.