У дитячому садочку №22 Оленка в Кропивницькому створили освітній простір, в якому діти почуваються справжніми господарями.
Цей садочок став учасником проекту ЮНІСЕФ Садок на зразок, ініційованого Міністерством освіти і науки України. Садок відзначили за успішне впровадження міжнародної методики оцінювання якості освітнього середовища ECERS-3.
Головний акцент тут зроблено на дитину: простір адаптований таким чином, щоб сприяти всебічному розвитку та безпеці вихованців. Журналісти Вікна-новини завітали до садочка та дізналися усі подробиці про інноваційні підходи виховання.
Методику ECERS-3 почали впроваджувати в садочку у 2022 році. Вона передбачає побудову дитиноцентричного освітнього середовища.
— Ми дізналися про цю програму, опрацювали її разом із педагогами та почали втілювати в реальність. Спочатку оцінили наявний простір, зважили всі переваги та недоліки й взялися за інноваційні зміни. Головне, щоб простір був спрямований на дитину, а вона була у його центрі, — розповідає вихователька Людмила Непоможець.
Особливу увагу приділили вдосконаленню групових приміщень. Меблі підібрали відповідно до зросту дітей, заокруглили кути та знизили пороги, щоб уникнути травматизму. Тобто зробили простір повністю безпечним.
В оновленому просторі є експериментальна кухня з усім необхідним, щоб малюки навчалися готувати прості, але корисні страви.
З підтримкою вихователів діти розвивають відповідальність та навички взаємодії.
Ще одним корисним нововведенням стали індивідуальні масажні килимки та кольорові доріжки біля кожного ліжечка, які допомагають дітям розім’яти стопи після сну та відновити енергію.
Тож кожен куточок закладу створений з думкою про дітей, і всі інновації спрямовані на розвиток їхніх навичок. Працівники садочка натхненно працюють над поліпшенням умов для вихованців, а всі перетворення втілюють власними силами.
Наша мета — створити комфортне та безпечне освітнє середовище, де малюки можуть розвиватися і почуватися як вдома.
— Ми хочемо, щоб наші діти та їхні батьки відчували турботу і бачили результати нашої роботи, — підсумовує директорка закладу Алла Зубалій.
Цей дитячий садок став учасником проекту Садок на зразок від ЮНІСЕФ, ініційованого Міністерством освіти і науки України. Мета проекту — показати досвід роботи дитячих садочків, який надихає, щоб покращувати дошкільну освіту для кожної дитини.
А також невдовзі вивчення англійської мови в дитсадках стане обов’язковим. Коли це станеться, і з якого віку почнуться заняття — читай далі на Вікна.tv.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.