Виховання дитини — це не лише про турботу та любов, але й про самостійність. Одним із ключових моментів у цьому процесі є перші самостійні кроки за межі домівки без супроводу дорослих. Але коли дитині можна починати гуляти самій, і як її до цього підготувати? Детальніше про це розповіли у виданні Safewise.
Починаючи з середньої школи, діти поступово прагнуть до більшої самостійності. У цей період вони вже починають усвідомлювати, що не всі навколо мають добрі наміри. І батьки повинні проводити розмови на цю тему.
До досягнення десятирічного віку рекомендується, щоб дитина не перебувала на вулиці без супроводу. Самостійно дитину варто відпускати лише у крайньому разі, коли батьки не можуть покинути роботу чи інші обставини, що не дозволяють особисто супроводжувати малечу до місця призначення.
Але у таких ситуаціях важливо, аби дитина мала при собі заряджений мобільний телефон і знала, що потрібно регулярно повідомляти про своє місцеперебування.
Приміром, якщо це дорога зі школи до дому, то дитині потрібно відзвонитися, що вона вийшла зі школи і повідомити, коли буде вдома.
Окрім того, слід чітко обговорити маршрут і правила поведінки по дорозі додому. Також проговоріть порядок дій, наприклад, за необхідності зайти в магазин.
Якщо дитина спізнюється більше ніж на 15 хвилин, варто починати її шукати. Адже чим раніше почнеш — тим більше шансів уникнути непоправних обставин.
Також важливо проговорити цей момент з малечею та пояснити: якщо ти не прийшов додому у зазначений час — я тебе шукатиму.
Перед тим, як дозволити дитині гуляти самій, батькам необхідно пройти з нею маршрут. При цьому важливо вказати на безпечні місця, куди можна звернутися по допомогу. Наприклад, це може бути магазин, аптека, кафе.
Також важливо навчити дитину діяти у різних ситуаціях. Так, якщо малеча відчуває загрозу або заблукала — вона повинна вміти не соромитися просити про допомогу.
Але навіть із дорослими, які їй допомагають, нікуди йти не можна — треба стояти на місці й чекати на батьків.
Дитина повинна засвоїти основні правила безпеки, включно зі знаннями:
Ще один важливий момент — варто виокремити людей, з якими малеча може ходити. Не потрібно довіряти дитину друзям, сусідам чи знайомим. Треба дати зрозуміти, що свої — це лише члени родини. З іншими людьми, нехай і знайомими, вона не повинна нікуди йти, адже це може мати погані наслідки.
Раніше ми розповідали, як радянська звичка бити дітей вплинула на кілька поколінь.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.