Усиновлення — тернистий шлях, який проходять далеко не всі. Щоб всиновити дитину, потрібно відповідати певним критеріям та довести, що ти гідний (-а) стати батьком або матір’ю.
Українці також мають зібрати пакет документів, познайомитися з дитиною та отримати рішення суду про всиновлення. Але перед цим на них чекають курси для усиновлювачів з виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Про деталі цього складного, але важливого процесу, розповіла керівниця експертної групи з усиновлення Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Олена Ремень для УП.Життя.
Після подачі необхідних документів та успішної перевірки житлових умов, заявника або заявників направляють на проходження підготовки з виховання дітей, позбавлених батьківського піклування.
Ця стадія не є обов’язковою для тих, хто всиновлює родича, дитину, над якою здійснюють опіку чи піклування. Також навчання не треба проходити, якщо один з батьків є прийомним для дитини.
Під час підготовки в обласних центрах соціальних служб майбутніх батьків навчають фахівці з психології, педагогіки, медицини, працівники служб у справах дітей.
На курсах їм пояснюють, як познайомитися з дитиною, допомогти їй швидше адаптуватися, та дають інші корисні знання про виховання.
Однак і тренери, і кандидати на батьківство впевнені: програма якісна, але потребує розширення.
— Наприклад, бажано додати теми з виховання дітей з інвалідністю, дітей з поведінковими порушеннями, дітей, які зазнавали домашнього насильства, — перераховує Олена Ремень.
Те, скільки тривають курси для всиновлення, залежить від програми для різних форм виховання. Однак у деяких випадках навчання може бути однаковим на початку, але відрізнятися наприкінці курсу.
Приміром, якщо група навчається щодня зранку до вечора, навчання буде тривати до 8 робочих днів. Якщо лише ввечері по 3-4 години, то триватиме 2-3 тижні, а коли тільки один раз на тиждень — до двох місяців.
Упродовж п’яти днів після проходження курсу з підготовки кандидати отримують довідку про завершення. Цей документ вважається дійсним протягом двох років.
Потім служба у справах дітей має підготувати висновок та поставити заявника на облік кандидатів в усиновлювачі.
Ми також розповідали, що в Україні створили онлайн-платформу для усиновлення дітей.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.