Попри війну, нещадні бомбардування ворогом мирних жителів та блокаду населених пунктів, в Україні народжуються діти.
За понад місяць війни на планеті побільшало на 22 тисячі українців! Це без урахування народжуваності на тимчасово окупованих територіях. Ще трохи більше місяця ніхто не міг собі уявити, що у 21-му столітті небезпечно може бути навіть у пологовому, а породіллям часто доводиться народжувати в польових умовах.
Читай, як підготуватися до пологів під час війни та як убезпечити себе і немовля.
Підготуйте для себе найнеобхідніше: якісь пелюшки, 2-3 підгузки, ножиці, бинт, дезінфекційні засоби, воду. Складіть усе це в рюкзачок.
Таке рекомендує завідувачка акушерсько-фізіологічного відділення Харківського міського клінічного пологового будинку №7 Етері Тимченко.
Носіть із собою документи, воду та медпрепарати, що призначив лікар. Завантажте мобільні додатки, які допоможуть правильно діяти на кожному етапі пологів.
Далі малюка треба обтерти, надіти шапочку, шкарпетки й покласти на груди матері, накрити ковдрою. Не забудьте закапати очі дитинці: це треба зробити краплями Торбекс не пізніше години після народження.
Ідеально буде нагодувати немовля материнським молоком. Проте підійде й адаптована суміш. Якщо її знайти неможливо, то дитинку можна годувати прокип’яченим коров’ячим молоком, розведеним двома частинами кип’яченої води, однак не довше трьох тижнів.
Кровотеча під час вагітності — один з найнебезпечніших станів. Лікарка акушер-гінеколог Людмила Шупенюк розповіла, як діяти під час кровотечі до приїзду швидкої.