Інклюзія — це можливість для кожної людини відчувати себе частиною спільноти. Це вкрай важливо для дітей з особливими освітніми потребами та/або інвалідністю.
Усі діти заслуговують на повноцінне дитинство, де поряд друзі, розвиток і можливість навчатися. В Україні садочки вже впроваджують інклюзію, створюючи безпечний простір для розвитку дітей з особливими освітніми потребами.
Журналісти Вікна-новини відвідали садок у передмісті Києва, щоб побачити, як саме працює інклюзивна освіта на практиці.
Дитячий садочок Колобок, що у Вишневому Київської області, відкрив свої двері у 2018 році. Від самого початку його місією стало створення умов для всіх дітей, включно із дітьми з особливими освітніми потребами, де вони можуть розвиватися та адаптуватися у суспільстві.
Сьогодні у садочку, зокрема, навчається й 22 дитини з особливими освітніми потребами. З кожним із цих малюків працює команда фахівців: дефектологи, вихователі-методисти, логопед та інші спеціалісти, які допомагають дітям соціалізуватись та розвиватися у власному темпі.
Щодня діти беруть участь у спортивних і музичних заняттях, працюють у ресурсній кімнаті та відвідують індивідуальні корекційно-розвиткові заняття. Це допомагає кожному малюкові вчитися за своєю освітньою траєкторією, наслідуючи приклад однолітків.
Вихователька-дефектологиня Олеся Калмик зазначає, що саме через таку взаємодію дитина засвоює прості, але важливі навички: як одягатися, як спілкуватися, лягати спати, поводитись на заняттях і бути частиною групи. Важливо, щоб усі діти навчилися взаємодіяти одне з одним.
Фото: Unsplash
Вихователька-методистка Олена Бойко пояснює:
— Ми прагнемо зробити все, щоб кожна дитина і її батьки почувалися комфортно. Вони вчаться бути толерантними, вчаться розуміти, що всі люди різні. У нашому суспільстві важливо вміти приймати одне одного такими, якими ми є.
Вихователі розповідають, що мають вихованців, які починали шлях у цьому садочку, а згодом успішно перейшли до загальноосвітніх шкіл. Це свідчить, що всі зусилля не марні, а підходи до розвитку дитини є ефективними.
Цей дитячий садок став учасником проєкту Садок на зразок від ЮНІСЕФ, ініційованого Міністерством освіти і науки України. Мета проекту — показати досвід роботи дитячих садочків, який надихає, щоб покращувати дошкільну освіту для кожної дитини.
Аби трошки перепочити, дітям та батькам можна зануритись у мультиплікаційний світ. Тож пропонуємо подивитися нашу добірку — топ-10 українських мультиків.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.