Життя перемагає смерть, а світло — темряву. І навіть в умовах війни в Україні щоденно народжуються малята. Як зареєструвати їх — розповідаємо далі.
У зв’язку з воєнними діями на території України послуга єМалятко тимчасово не діє, тому зареєструвати новонароджену дитину можна буде в інший спосіб.
Зробити це можна в найближчому до вас відділі РАЦСу, якщо у вашому місті чи селищі немає активних бойових дій.
Для цього вам потрібно буде тільки паперове медичне свідоцтво про народження за формою №103/о.
Якщо доступу до реєстру РАЦС не буде, державні органи складуть запис про народження дитини у паперовій формі. Щойно доступ буде відновлено — усі відомості внесуть до реєстру протягом 5 днів.
Наразі українки народжують в укриттях і бомбосховищах і не завжди мають змогу потрапити до лікарні чи пологового. У такому випадку зареєструвати немовля також можна.
Медичне свідоцтво про народження (форма 103/о) можуть видати медичні працівники, які були присутні на пологах або проводили перший огляд новонародженого.
Таку паперову довідку можуть видати навіть лікарі швидкої допомоги.
У разі, якщо в лікаря відсутній бланк за формою 103/о, він може виписати породіллі довідку довільної форми у двох екземплярах. Один має зберігати новоспечена матуся, другий — віддається до медзакладу, пояснюють урядовці.
Молода матуся також може особисто звернутися до лікарні, аби зареєструвати новонародженого. Тоді при собі слід мати медичні документи про спостереження вагітності або бути зареєстрованою в електронній системі охорони здоров’я, де містяться медичні записи про вагітність.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, чому грудне вигодовування ускладнюється під час стресу.