Росія вже неодноразово погрожувала застосувати ядерну зброю проти України протягом повномасштабної війни. Чи не найактивнішими ці погрози були восени 2022 року.
Росія, ймовірно, розуміє, що наслідки застосування такої зброї можуть бути поганими для неї, але час від часу не забуває погрожувати “ядеркою”. Читай, що говорить ГУР про застосування РФ ядерної зброї та якою може бути реакція США.
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов в ефірі телемарафону Єдині новини розповів, що ймовірність застосування ядерної зброї Росією гіпотетично існує, але цей сценарій у Кремлі вважають за краще відкласти в найдовшу шухляду. Юсов зазначає, що ядерна зброя залишається елементом стримування.
— Зараз РФ проти нас застосовує всю номенклатуру озброєнь, окрім зброї масового ураження. Це єдине, що у неї залишилося.
А після її застосування що буде далі? Які аргументи ще? Зламати волю українців до опору? Ні. Переламати громадську думку у світі чи похитнути проукраїнську коаліцію? Навпаки, — зазначив Юсов.
Він підсумував, що гіпотетично держава-терорист здатна застосувати цей свій фінальний “аргумент”, але Москва розуміє, що реальність дуже відрізняється від її очікувань.
Видання The New York Times пише, що у жовтні 2022 року Білому домі були дуже схвильовані щодо заяв Путіна про застосування ядерної зброї. Експерти протягом певного часу вирішували, якою має бути відповідь.
The New York Times повідомляє, що Вашингтон вирішив: якщо таке станеться, негайно застосувати “неядерну, але драматичну” відповідь. Зокрема, розглядалася можливість конвенційної атаки конкретно на ті підрозділи ЗС РФ, які запустили ядерну зброю.
У цей же період ЦРУ повідомляло, що у разі прориву ЗСУ російських ліній оборони під час спроби повернути Крим, можливість використання ядерної зброї може зрости до 50% і навіть вище.
— Це ядерний парадокс. Чим успішнішими будуть українці у витісненні російського вторгнення, тим більша ймовірність, що Путін погрожуватиме використати бомбу або потягнеться до неї, — сказав тодішній очільник Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі журналістові NYT.
Водночас у США вважали, що застосування ядерної зброї у відповідь може заохотити Путіна, а також інші авторитарні держави до використання ядерного арсеналу.
Колись Україна мала ядерну зброю, але потім підписала Будапештський меморандум. Раніше ми розповідали, коли та чому Україна віддала свою ядерну зброю Росії.
Фото: Pixabay, скриншот з відео Радіо Байрактар
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.